Książka pomysłem na prezent – ponad 70 propozycji

pomysł na prezentPrzed dwoma laty podsumowałem moją działalność w ramach bloga związaną z promowaniem wartościowych książek. Przez pierwsze 4,5 roku prowadzenia bloga zebrało się ponad 40 opisanych pozycji, które są warte polecenia. A dotyczą one zagadnień takich jak: finanse (w tym nieco o milionerach), poszukiwanie szczęścia w życiu, rozwój osobisty i własny biznes. Największa liczba pozycji dotyczyła zdrowia, wszak jest ono dla każdego najważniejsze.

Ta tendencja nie zmieniła się przez ostatnie dwa lata. Przed rokiem dorzuciłem opisy kolejnych 17 książek, z czego 14 związanych z dbaniem o zdrowie. Przez ostatnie 12 miesięcy co prawda wpisów było mniej, ale również 7 opisanych książek dotyczyło zdrowia (więcej o nich poniżej).

Ale na tym świat się nie kończy, stąd pojawiły się też wpisy gościnne dotyczące innej tematyki. W pierwszym skupiono się na cyklu kilkunastu książek Remigiusza Mroza o znanej chyba każdemu bohaterce – prawniczce Chyłce. Drugi wpis zachęcał do sięgnięcia po powieści erotyczne. Trudno zliczyć łączną liczbę promowanych w tych wpisach książek, ale w połączeniu z moimi opisami z okresu 5,5 lat blogowania to grubo ponad 70 pozycji. Każdy może coś wybrać na dowolną okazję, bo książka to zawsze dobry pomysł na prezent.

Podsumuję jeszcze to, co sam opisałem przez ostatnie 12 miesięcy. W pierwszym przypadku niestety są to książki wyprzedane już w księgarniach, ale warto polować na nie na portalach aukcyjnych. Mowa o książce „Sekret” Rhondy Byrne i powiązanych z tą tematyką rozwoju osobistego dwóch innych pozycjach. Pozostałe 7 książek jest o różnych aspektach dbania o zdrowie.

Za absolutny numer 1 w 2021 roku uznaję dwutomową książkę „Ukryte terapie, część 3” Jerzego Zięby, gdzie zgodnie z oczekiwaniami czytelników dwóch poprzednich części, opisał sposoby postępowania w celu odzyskania zdrowia (sposobami naturalnymi) w przypadku poszczególnych chorób (w większości przewlekłych).

Kolejne dwie książki, to indywidualne spojrzenia na problemy ze współczesną medycyną akademicką i jak zaradzić chorobom w inny sposób – rezultaty poszukiwań (w tym nieco historii z życia osobistego autorów) własnej ścieżki do odzyskania zdrowia. Mowa o książkach „Medycyna miliarda ludzi” Marcina Cygana oraz „Biały Sai Baba” Grzegorza Śleziaka.

Kolejna pozycja (jako droższy pomysł na prezent) jest aż w 4 tomach i mimo celowanego tytułu „Rak to nie wyrok” treść jest znacznie szersza – to książka o zdrowiu i chorobach, zatem nie tylko o samym raku dużo się dowiedziałem. Książkę napisał Ryszard Grzebyk, naturopata, który stał się nim z tego powodu, że sam poważnie zachorował i współczesna medycyna akademicka nie potrafiła mu pomóc.

Ostatnie trzy książki są już bardziej ukierunkowane i każda dotyczy jednego wiodącego aspektu mającego korzystny wpływ na życie we współczesnej zanieczyszczonej cywilizacji. Pierwsza z tych książek to „Witaminy powietrza”, z której dowiemy się o istotnej roli ujemnej jonizacji powietrza. Druga – „Życiodajna woda wodorowa” napisana przez Stevena Clarke i doktora Howarda Peipera wychwala zalety stosowania wodoru cząsteczkowego (dzięki wykorzystaniu specjalnych podręcznych generatorów wodoru). Trzecia pozycja „CDL/CDS silne wsparcie w procesie zdrowienia” jest rozwinięciem pomysłu dość bezpiecznego stosowania mocno rozcieńczonego roztworu ditlenku chloru w przywracaniu zdrowia.

Wiedzę z tych trzech ostatnich książek przetestowałem i wprowadziłem w życie zawarte w nich sugestie (podobnie jak w przypadku książek Jerzego Zięby). Wiedza w nich umieszczona jest warta ceny książek i jeśli nie macie nawet zamiaru nikomu ich sprezentować – to prostu kupcie dla siebie, bo sobie każdy sam potrafi sprawić najbardziej trafione prezenty.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.