Biały Sai Baba – Grzegorz Śleziak, człowiek wyjątkowy

Biały Sai BabaWydana w połowie 2020 roku książka, to niezwykła opowieść o człowieku, któremu nadano przydomek Biały Sai Baba na znak jego znajomości z tym prawdziwym, nieżyjącym już Sai Babą. Książka ta jest niezwykle ciekawa zwłaszcza dla tych, którzy znają Grzegorza z jego filmików na youtube dotyczących zdrowia, organizowanych głodówek leczniczych w ciepłych klimatach.

Historię życia o wyjątkowym Polaku Grzegorzu Śleziaku spisała w formie książki Eva Lademann. Choć sama lektura napisana jest w taki sposób, jakby to sam jej bohater całość opowiedział czytelnikowi.

To opowieść o człowieku, który doszedł od zera do milionera – a następnie stracił wszystko, cały majątek a przede wszystkim zdrowie. To też historia jego procesu odbudowywania się od nowa, o powrocie do zdrowia, o zrozumieniu innego podejścia do finansów i relacji międzyludzkich.

Ale zwłaszcza w drugiej połowie ta książka staje się pomocna dla czytelników zmagających się z trudnymi chorobami przewlekłymi, w tym z boreliozą, z którą wygrał walkę Biały Sai Baba. Omawia on wyjątkowe zioła z całego świata, akcentuje też niezwykłą rolę warzyw w powrocie do zdrowia i jego utrzymaniu (w postaci zup, tak przyjaznych zwłaszcza w naszym klimacie). Omawiane są poszczególne zioła, warzywa a także owoce (choćby papaja, którą Grzegorz poleca spożywać wraz z pestkami), a wszystko to bogato ilustrowane kolorowymi fotografiami.

Wśród zaleceń prozdrowotnych prócz głodówki (ścisłej lub na wodzie kokosowej), odrobaczania, znajdziemy też kąpiele słoneczne. Jest też specjalny wątek o wyjątkowych octach owocowo-ziołowowych (które wyrabia samodzielne i można je zakupić, podobnie jak omawianą tu książkę, w prowadzonym przez niego sklepie internetowym).

Grzegorz Śleziak jest chyba największym w Polsce propagatorem mało znanego zioła, jakim jest moringa, która między innymi regeneruje uszkodzoną przez toksyny wątrobę.

Z pewnością nie należy w 100% bazować na samej jego książce i ślepo wierzyć we wszystkie zalecenia (bo pomysły na zdrowie praktykował głównie na sobie, czerpiąc z różnych źródeł, których nie podaje), ale wybranie samodzielnie najciekawszych pomysłów i zweryfikowanie wiedzy o nich z innych źródeł może być dla każdego dobrym rozwiązaniem.

Polecam książkę każdemu o otwartym umyśle, to wieloaspektowe spojrzenie na prowadzenie biznesu, zdrowie człowieka, a także duchowość na poziomie ludzkiego życia. Biały Sai Baba pokazuje (ucząc się na własnych błędach), co jest mniej a co bardziej ważne w życiu.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.