Jak podkręcić temperaturę w łóżku… czyli tytuły książek, które rozgrzeją zmysły

powieści erotyczneJeszcze kilka lat temu ludzie na całym świecie byli całkowicie obezwładnieni przez pewne zjawisko literackie. Wiele matek było widywane, jak czytały książkę na ławce w parku, podczas gdy ich dzieci bawiły się na placu zabaw. Były też kobiety chowające okładkę książki przed niechcianymi spojrzeniami w tramwaju czy w poczekalni u lekarza.

Pierwsza książka, która przełamała pewne tabu i rozpowszechniła popularyzację powieści erotycznych, nie była zbyt dobrze napisana, ani jakoś specjalnie oryginalna – tak naprawdę zaczęła się jako fikcja fanowska znanej serii „Zmierzch”. Mimo to „Pięćdziesiąt twarzy Greya” ujawniło ból, o którym zapomnieliśmy, że mieliśmy, w tych czasach ciągłego bombardowania obrazami seksualnymi.

Do tamtego momentu zdarzało się, że oglądaliśmy seks w filmach i programach telewizyjnych, jednak zdecydowanie rzadziej sięgaliśmy po powieści erotyczne. Ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” przełamało ten trend. Kobiety masowo sięgnęły po nową powieść E.L. James. Książka zachęciła ludzi, by zostali porwani w erotyczny świat, który został częściowo skomponowany przez ich własną wyobraźnię.

Trylogia E.L James nie jest jedyną literaturą erotyczną, którą warto przeczytać. Dzięki oszałamiającemu językowi i kreatywnym założeniom, każda z poniższych książek rozszerzy Twoją koncepcję zmysłowości i seksualności.

„Mój książę. Bridgertonowie” autorstwa Julii Quinn. Pierwsza książka z serii romansów historycznych została zekranizowana, i obecnie można zobaczyć ją na Netflixie, jednak zdecydowanie bardziej polecam sięgnąć po powieść. Historia opowiadana jest przez nieuchwytną królową plotek, a śledzimy debiut Daphne Bridgerton. W obliczu niewielu zalotników i jeszcze bardziej ponurych perspektyw, zawiera pakt z księciem Hastings. Oboje będą udawać, że są w związku, ratując go przed upodobaniami nadgorliwej matki, a ją od życia panny. Oczywiście wiesz jak to się skończy, jednak mimo to warto zagłębić się w ten ciekawy świat.

Seria „Bractwo czarnego sztyletu” autorstwa J.R. Ward. Jeżeli jesteś fanem serii Zmierzch, koniecznie zapoznaj się z tą serią. Jest to romantyczny, wampiryczny świat. Należy rozpocząć od pierwszej powieści z rozległej serii „Mroczny kochanek”. Książka podąża za grupą wampirów-wojowników, których przeznaczeniem jest ochrona swojej nadprzyrodzonej rasy przez ludzkimi zabójcami. Bohaterowie to niezwykle przystojni, młodzi mężczyźni pełni wdzięku. Ich przywódca to nieustraszony wojownik i namiętny kochanek, który za wszelką cenę musi bronić swojej ludzkiej kochanki.

„Delta Wenus” autorstwa Anais Nin. Ta pozycja jest dla Ciebie, jeśli myślisz, że seks może zostać wzmocniony odrobiną magicznego realizmu. Autorka do każdego opowiadania podchodzi z niezwykłą wrażliwością literacką, co zaowocowało naprawdę wyjątkowym dziełem. Każda z 15 historii jest osadzona w bujnym, pełnym wyobraźni świecie, w którym bohaterowie odkrywają swoją seksualność w nieoczekiwany sposób.

„Gra, rozrywka i próżna ozdoba” autorstwa Jamesa Saltera. Jeżeli chcesz zagłębić się w historię pierwszej i najgłębszej miłości wybierz tę książkę. Narrator opowiada historię swojego przyjaciela, wędrującego po francuskich wsiach, odważnego i młodego Phillipa. Ma on romans z młodą francuską. W poetyckich szczegółach narrator opowiada, jak spędzali wspólny czas. Ten amerykański klasyk wyznacza standard randerowania spotkań erotycznych.

„Dotyk Crossa” autorstwa Sylvi Day. Seria bestsellerów tej autorki prowadzi przez skomplikowaną relację Evy i miliardera Gideona Crossa. Ich związek zaczyna się jako zwykły romans „biurowy”, jednak z czasem przekształca się w emocjonalną kolejkę górską, gdy obie postacie zmagają się ze swoimi demonami przeszłości.

Seria „365 dni” autorstwa Blanki Lipińskiej. Najbardziej znana polska powieść erotyczna. Jest to skrzyżowanie klasycznego „Ojca chrzestnego” z „Pięćdziesięcioma twarzami Greya”. Ta powieść to dobrze napisany romans erotyczny, który wciąga w swoją fabułę i z pewnością nie jedną sceną rozgrzeje każdego czytelnika.

Seria „After” autorstwa Anny Todd. Tessa to dobra dziewczyna, która podąża za ambicjami swojej matki. Ale ledwo rozpoczyna studia, wszystko się zmienia. Poznaje zarozumiałego i buntowniczego Hardina. Wszystko to do czego była przyzwyczajona odchodzi w zapomnienie, a ją czeka nowa, fascynująca przygoda.

Obecnie powieści erotyczne są coraz bardziej popularne i autorzy chętniej publikują swoje pozycje. Tak naprawdę „Pięćdziesiąt twarzy Greya” zapoczątkowało nową erę we współczesnej literaturze. W wielu księgarniach, głównie internetowych, można znaleźć zdecydowanie więcej pozycji niż te wymienione powyżej. Zdecydowanie można przebierać w różnych kategoriach, ponieważ można znaleźć powieści erotyczne umiejscowione w starożytności, połączone z horrorem bądź kryminałem. Są także przyjemne i lekkie powieści erotyczne, jak i trudne oraz ciężkie, które przedstawiają ten bardziej brutalny świat.

Zdecydowanie warto przejrzeć ofertę różnych księgarni online, zwłaszcza, że wiele z nich oferuje dodatkowe zniżki przy zakupach przez internet.

Artykuł powstał przy współpracy z zamniej.pl

Facebooktwitter

3 komentarze

  1. Blog Ozonee 20 lutego 2021 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.