6 lat istnienia bloga, czyli 400 wpisów

blogowanie - 6 urodzinyRok 2020 to aż 41 wpisów, choć w planach było zejście do poziomu jednego wpisu na 2 tygodnie. Łącznie przez 6 lat istnienia bloga pojawiło się już 400 wpisów, stąd obecnie mogę sobie pozwolić na nieco wolniejsze tempo dodawania kolejnych.

Jako że od poprzedniego podsumowania, gdzie świętowałem pięciolecie istnienia bloga, cały czas jesteśmy w erze pandemii koronawirusa, to pojawiło się sporo, bo aż 14 wpisów dotyczących dbania o zdrowie bezpośrednio lub pośrednio jak w przypadku podsumowania dotychczasowych wpisów o ziołach i ich różnorodnym zastosowaniu.

Nie za brakło też i innych podsumowań, jak choćby wpis 60 książek – skorzystaj z pomysłu na prezent.

Ale co ciekawe, ludzie mniej licznie czytają teksty o zdrowiu, sposobach dbania o nie – za to rzucają się przykładowo na wpis gościnny pod nośnym tytułem: Wypadanie włosów. Przyczyny, skutki, zapobieganie. No może jeszcze tylko rzeczowe teksty, których w polskiej sieci brakuje, a dotyczące metod biorezonansu były wyjątkiem wśród kategorii wpisów o zdrowiu (patrz tu część pierwsza i druga). Dlatego temat dalej drążę i zapowiadam już kolejną część na temat tego ciekawego i dla wielu kontrowersyjnego zagadnienia.

Z innych tematów, to zdecydowanie wygrywają (w okresie całego istnienia bloga) wejścia z wyszukiwań google dotyczące opisu egzotycznych owoców. Jednym z nich wśród opublikowanych w ostatnim okresie był wpis na temat owocu kaki.

Kolejny aspekt, który przybrał na sile w okresie pandemii to otwieranie ludziom oczu na wiele nieoczywistych spraw, z których nie zdają sobie sprawy – w tym jak bywają zmanipulowani przez media. Podsumowanie pozostałych wpisów będących między innymi kroniką pandemii i związanych z nią niepopularnych zagadnień opisałem tu. Ta tematyka cieszy się niestety umiarkowanym zainteresowaniem i sam mam już nieco dość publikowania wciąż tekstów, jak to jest źle, w jaki sposób społeczeństwo daje się manipulować. I choć uważam, że to ważne, żeby nie przemilczać tego typu faktów – to ważniejsze jest pokazywanie rozwiązań – jak radzić sobie z problemami zwłaszcza współczesnej cywilizacji. Stąd mój obszerny wpis (nawiązujący do Covid-19, ale nie tylko – a sprawdzony na sobie) jak radzić sobie, kiedy dopadnie nas infekcja.

Ponadto w kolejnym okresie planuję przemycać nieco więcej wpisów o pozytywnym wydźwięku, a nie tylko uświadamiać, jak cywilizacja i władze negatywnie wpływają na obywateli.

Przed dwoma laty podczas podsumowania z okazji czterolecia mojego blogowania skupiłem się w dużym stopniu na sprawach zarobkowych. Dziś mogę podsumować, że współpraca z ceneo.pl wystarcza jedynie na pokrycie kosztów domeny. Z kolei serwis ddob.com stał się bardziej sklepem niż miejscem do promowania samych blogów, więc po zarobieniu jeszcze kilku kart podarunkowych do Rossmanna, w 2020 roku przestałem mieć wpływy z tej współpracy. Zmiana przepisów też wymusiła rezygnację osób nie prowadzących własnej działalności gospodarczej ze współpracy w systemie reachablogger.pl. Ja tam ani razu nie podjąłem działań, bo stawki były dla mnie poniżająco niskie. Znacznie lepiej, choć też nie idealnie układa się współpraca z Whitepress, dzięki której spokojnie mogę pokryć przynajmniej koszty serwera (które to w ostatnim okresie zauważalnie wzrosły).

Jednak blog nie jest dla mnie absolutnie narzędziem zarobkowym – to raczej misja z jednej strony, a z drugiej zwyczajnie własny pamiętnik życiowy (wszak ta idea przyświecała pierwszym powstającym na świecie blogom).

Facebooktwitter

5 komentarzy

  1. Jan 22 maja 2021 Odpowiedz
  2. Aneta Boritzka 5 czerwca 2021 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.