24 propozycje książkowych prezentów

Książka jako pomysł na prezentW 2015 roku (blog działał dopiero od kwietnia) zaproponowałem tylko 5 za to świetnych książek jako pomysły na prezent i były one z szeroko pojętej tematyki okołofinansowej. W 2016 roku był cały wysyp recenzji, więc w formie podsumowania aż 11 propozycji – już nie tylko finansowo edukujących, ale też szerzej biznesowych, było też coś o blogowaniu i zdrowiu.

W 2017 na blogu napisałem 8 recenzji różnych książek (przy aż 9 recenzjach polskich filmów) – co łącznie z poprzednimi wpisami (pomysły się nie zdezaktualizowały, warto więc zerknąć i w powyższe linki) daje łącznie 24 książki do wyboru.

Ten rok na blogu to nacisk głównie na tematykę zdrowotną z różnych punktów widzenia. Większość tematyki odnosi się do podejścia holistycznego (całościowego) do zdrowia, z różnym jednak akcentem zawartym w tytule książki. I tak – najbardziej chyba mógłbym polecić jako prezent książkę, której tytuł mówi praktycznie wszystko: „Wylecz się sam. Megadawki witamin”. Dwie kolejne książki warte uwagi to omawiająca szeroko temat problemów współczesności technologicznej zagrażającej naszemu zdrowiu i jak temu zapobiegać: „Magnetostymulacja i magnetorelaksacja. Źródło witalności organizmu”, a także książka o dość wszechstronnej i taniej substancji wspomagającej leczenie „DMSO Naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy”.

Kolejne trzy książki są również na granicy tematów związanych ze zdrowiem i nauką (tą poza głównym nurtem) i te polecam już bardziej zaawansowanym w zdobywaniu wiedzy o zdrowiu. To odpowiednio: „Łańcuch życia, „Plagi XXI wieku. Kryzys środowiskowy, a zdrowie” oraz „Tajemnice podświadomości” – to pozycja łącząca aspekty psychiczne, podświadomościowe i zdrowotne.

Nie zapomniałem jednak i o tematyce finansowej (tu popełniłem recenzję książki raczej dla fanatyków globalnego spojrzenia na pieniądz: „Standard Złota w epoce pieniądza cyfrowego. Informacyjna teoria pieniądza”). Pojawiła się także jedna propozycja literatury z zakresu rozwoju osobistego „25 miniemerytur”.

To już ostatnia chwila na internetowe zamówienia książek pod choinkę, ale powyżej przedstawione propozycje to też dobre pomysły na prezent z innej okazji jak urodziny itp. Nie spieszcie się z wyborem książki, nie sugerujcie wyłącznie tytułem, warto kliknąć w każdy interesujący tytuł, a zaprowadzi Was do recenzji tej książki, a tam w większości przypadków są od razu linki do porównywarki cen, co pozwoli znaleźć najtańszą w sieci ofertę 🙂

Polecam czytanie wartościowych książek każdemu. Te wspomniane tu tegoroczne recenzje to nie wszystko, co w ostatnim roku przeczytałem. Dla moich czytelników wybieram te najwartościowsze pozycje książkowe głównie autorów o otwartych umysłach, osób samodzielnie myślących.

Facebooktwitter

Komentarze

  1. Prawnik 29 stycznia 2018 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.