Gdzie iść na randkę?

Gdzie iść na randkę?Przyszła wiosna, na łące kwiatki rosną – to najlepszy czas na poznanie kogoś, na pozytywną zmianę w życiu. Jednak randkowanie nie dla każdego jest przyjemne. Dla wielu osób pierwsze spotkanie z tą drugą połówką może być źródłem nadmiernego stresu. Niepotrzebnie. Oczywiście pierwsza randka to nigdy nie jest łatwa sprawa, jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie, ale jeśli podejdziemy do tego pozytywnie, mamy większe szanse na sukces. Warto jednak zawsze zwiększać swoje szanse, wybierając na randkę odpowiednie miejsce, a unikając tych niewłaściwych.

Na pierwszą randkę najlepiej wybrać się do kawiarni. Szczególnie, jeśli bardzo słabo znamy osobę, z którą się umawiamy. Kawiarnia jest miejscem neutralnym, zatem nie będziemy się czuć niekomfortowo. Nie ma tam głośnej muzyki (jak na przykład w pubie), więc będziemy mogli porozmawiać i poznać się lepiej. Nie będziemy zmuszeni do jedzenia posiłku (jak w restauracji), a zatem mniejsza jest szansa, że zestresowani poplamimy czymś swój strój. Poza tym rozmowa podczas jedzenia nie wygląda zbyt elegancko, a milczenie z kimś dopiero poznanym nie zaprowadzi do niczego dobrego. W kawiarni też nie będziemy zmuszeni do picia alkoholu, a dobrze przed taką propozycją zapoznać się z tym, czy wybranka pija alkohol, zanim postawimy ją przed faktem dokonanym. Gdy poznamy się trochę lepiej, możemy się przenieść do restauracji, kina czy na dyskotekę.

Kino w drugiej części randki lub na drugiej randce to dobry wybór tylko, jeśli obydwoje bardzo chcecie zobaczyć dany film. Należy wziąć pod uwagę, że w kinie raczej nie uda się wam porozmawiać, zatem nie poznacie się lepiej. To właśnie dlatego lepiej wybrać to miejsce dopiero, gdy już trochę się poznacie. Po filmie będziecie mieli nowy temat do rozmowy, więc to nie jest zły pomysł.

Dyskoteka to miejsce, które nie każdy lubi. Jeśli któreś z Was musi się zmuszać, by tam być, to nie ma to sensu, bo udanej randki z tego nie będzie. Kluby z muzyką do tańczenia zbliżą Was za to fizycznie, więc jeśli to ten etap chcecie przyspieszyć, to jest to doskonałe miejsce.

Koncert jest ciekawym pomysłem, ale tak jak w przypadku kina, tylko jeśli obydwoje jesteście nim zainteresowani. Tutaj porozmawiacie więcej niż w trakcie seansu, ale raczej nie na życiowe, dające wiedzę o drugiej osobie tematy. Jest to jednak pewne zrównoważenie pomiędzy kinem a dyskoteką.

Na kontynuację pierwszej randki świetnie za to sprawdzają się lunaparki, wesołe miasteczka czy cyrk (choć tu ostatnio cyrki ze zwierzętami mają bardzo pod górkę). To miejsca z założenia wesołe, a śmiech pomoże wam się rozluźnić i nakłoni do przywoływania wyłącznie pozytywnych tematów w czasie rozmowy. Podobnie dobrym pomysłem jest spacer lub wizyta w zoo. Niezobowiązujące, a łączy ludzi niejako samoistnie.

Wycieczki, zwiedzanie i wspólna podróż to prawdopodobnie pomysł na którąś z kolei randkę, gdyż zakłada spędzenie ze sobą więcej czasu (żadne z was nie będzie mogło uciec w trakcie, więc można narazić się na przesyt druga osobą i zrazić do niej), a jednocześnie wasza uwaga skupiona będzie na czymś innym niż na sobie nawzajem. To lepiej wypróbować, trochę się już znając.

Na którąś z kolei randkę można także wybrać się w miejsca codzienne, nie kojarzące się z randkami, dające za to sporą dawkę osobistej wiedzy o sobie, która przyda się w budowaniu zażyłości. Takim miejscem jest na przykład supermarket czy księgarnia. Jeśli trochę się już znacie, wiedza o tym jakie produkty lubicie i kupujecie może Was zbliżyć. Dobrze jednak wybrać się w takie miejsce dopiero, gdy czujecie się ze sobą dość swobodnie.

Dobrym pomysłem jest także wspólne uprawianie sportu. Jeśli sport jest dla ciebie ważny, zachęć wybrankę, by spróbowała tego, co Ty lubisz. Pamiętaj jednak, że może ona nie reprezentować mistrzowskiego poziomu, a być może nawet nie spodoba jej się dyscyplina, którą wybierzesz. Warto więc wybrać coś niezobowiązującego jak bilard, rzutki czy sanki lub kajak (w odpowiednich okolicznościach). Jeśli jednak podejrzewasz, że może jej się spodobać, możesz spróbować czegoś trudniejszego jak łyżwy, tenis czy pływalnia.

Pamiętaj, że wszystko co pomoże Ci zwalczyć stres pierwszej randki działa na Twoją korzyść. Mierz więc siły na zamiary i nie zapędzaj się w skomplikowane sytuacje i stresujące miejsca, byle zrobić wrażenie. Lepiej dać się poznać i zainteresować samym sobą niż silić się na coś ekstremalnego w stylu lot balonem 🙂

Facebooktwitter

14 komentarzy

  1. Nika 15 kwietnia 2017 Odpowiedz
  2. Introwertyk 15 kwietnia 2017 Odpowiedz
  3. Agnesssja 15 kwietnia 2017 Odpowiedz
  4. Karolina 17 kwietnia 2017 Odpowiedz
  5. Beata H 20 kwietnia 2017 Odpowiedz
  6. Dorota Syguła 20 kwietnia 2017 Odpowiedz
  7. mama na swoim 20 kwietnia 2017 Odpowiedz
  8. Aleksandra 22 kwietnia 2017 Odpowiedz
  9. per Zofka 23 kwietnia 2017 Odpowiedz
  10. Olga Kłos 10 grudnia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.