Zamordyzm w każdej dziedzinie życia (cnoty niewieście)

zamordyzmWiele już opisałem przykładów dociskania obywatela butem do ziemi, żeby nie żyło mu się zbyt dobrze. Masowe zautomatyzowane systemy podsłuchu osób, powolna realizacja planów wycofania gotówki, a nawet ryzyko niewypłacalności banków. Odnośnie systemów podsłuchowych niejako przez przypadek mamy w kraju postęp, bo Izrael wycofał się ze wsparcia naszych władz odnośnie systemu szpiegowskiego Pegasus, uznając naszą władzę za reżimową. Z kolei odnośnie gotówki w Polsce póki co spierają się dwa obozy i tylko jeden z nich można uznać za sprzyjający Polakom. W linkowanych wpisach, nawet tych sprzed kilku lat znajdziecie o wiele więcej tematów związanych z ograniczeniem wolności obywateli, a są to treści wciąż aktualne.

A kiedy przyszła pandemia, stała się świetną przykrywką do dalszego zwiększenia nadzoru władców nad hołotą (czytaj: demokratycznie wybranych rządzących nad społeczeństwem). Każdy średnio rozgarnięty człowiek potrafi zauważyć, że coś tu jest nie tak, kiedy każą nam zakładać przewiewne maseczki, wprowadzając jednocześnie zakaz wchodzenia do lasu, żebyśmy się czasem tam od siebie nawzajem nie zarazili – a z drugiej strony dystans w kolejce do kasy w sklepie wynoszący 2 metry jest ponoć wystarczający…

W różnych krajach i okresach to nieco odmiennie mogło się kształtować, ale były i takie pomysły jak godzina policyjna (ponoć w nocy wirus łatwiej zaraża – a może jest bardziej logiczne wyjaśnienie?). A gdy ludzie próbowali protestować, to zwyczajnie do nich strzelano!

Ludzie i władze mają krótką i wybiórczą pamięć. W XX wieku największa II Wojna Światowa przyniosła takie rozwiązania jak segregacja rasowa i znakowanie podludzi. Po inwazji Niemiec na Polskę każdy Żyd zamknięty w Getcie musiał na ramieniu nosić odpowiednią opaskę. Obecnie Niemcy postanowili wprowadzić opaski sami dla siebie (a raczej swoich obywateli), podkreślając, że to dla ich dobra (oczywiście w Izraelu wpadli na podobny pomysł).

Nie tylko z obowiązkowymi szczepieniami i ich konsekwencjami w postaci segregacji społeczeństwa mamy miejsce, bo to nie wystarcza. Obowiązkowe są też maseczki (w Polsce przez pół roku były wymagane nawet na świeżym powietrzu na przełomie 2020/2021), a nie są one tylko czystym dobrem dla społeczeństwa, o czym przekonali się choćby okuliści, którzy musieli przyznać, że z powodu noszenia maseczek liczba zapaleń spojówek się podwoiła.

Ale dajmy już spokój tej pandemii, wszak zwykła codzienność, zwłaszcza nieskorumpowanych urzędników unijnych, prowadzi do swego rodzaju natchnienia, kiedy to przychodzi im do głowy, aby np. zacząć (jeszcze bardziej) zwalczać konopie – a mowa tu o tych siewnych, które nie oferują efektów halucynogennych. Dlaczego nieszkodliwą naturę mamy zwalczać i się na to godzimy?

Zamordyzm nie jest domeną wyłącznie oficjalnych rządów, które przykładnie dbają o dobro obywateli, choćby przypominając o ważnej roli robienia kopii zapasowych z okazji Światowego Dnia Backupu. Sugerowane rozwiązania typu backup w chmurze nie są najrozsądniejsze, od kiedy okazało się, że właściciele serwerów takich usług szpiegują poczynania użytkowników i zdarzają się przypadki, że umieszczony w chmurze film został przez system chmury automatycznie skasowany bez ostrzeżenia użytkownika, za to z komentarzem, że zawiera on (najogólniej mówiąc) nieodpowiednie treści. Podobnie bywa z całymi kontami na youtube… I nie ma znaczenia, czy oskarżenia były w najmniejszym stopniu słuszne.

Warto też zajrzeć na nasze lokalne podwórko. Mam y do czynienia z zamordyzmem w zawoalowanej postaci wynikającym nie z potrzeby jakiejś grupy interesów, ale zwyczajnie z subiektywnych poglądów akurat tych, którym udało się dorwać do władzy. Oto dwa przykłady. Walka o cnoty niewieście czyli jak dziewczętom w szkole (w tym podczas wychowania fizycznego) ubierać się nie wolno. Drugi przykład, to walka z pomysłem, w jaki niektóre miasta starają się przyciągnąć turystów. Mowa o deptaku, nad którym zawieszono różnobarwne parasole. Zdaniem jednego z radnych Pszczyny to ukryta reklama LGBT. Parząc w podobny sposób w Rosji (która w tym zakresie ma podobne poglądy do zwolenników PiS) powinno się zlikwidować Kolej Transsyberyjską – wszak nikt nie chce być zachęcany do Trans-czegokolwiek. A tak przy okazji przypomniało mi się, że za komuny, jak i wiele lat po jej upadku, niedaleko mojego domu było kino/klub Trans, gdzie organizowano nie tylko seanse (w tym dla grup szkolnych) filmowe, ale i dyskoteki popularne na całą dzielnicę i sporą część miasta. Dziś kina/dyskoteki nie ma, nazwy też nie, a cały obiekt stał się biblioteką dla przyszłych medyków – promujących leki zachodnich koncernów.

Dość! Nie zgadzajmy się na takie traktowanie nas przez władze.

P.S. niektóre pochylenia w tekście mają charakter wyrażenia odrobiny ironii 🙂

Facebooktwitter

3 komentarze

  1. Lukas 20 grudnia 2021 Odpowiedz
  2. Blog Ozonee 20 grudnia 2021 Odpowiedz
  3. Grzegorz Deuter 20 grudnia 2021 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.