Share Week 2017 czyli żegnamy zimę

Share week 2016 wartościowe blogiTo mój wpis nr 222. Rozpoczyna on wiosnę 2017, a poświęcam w nim uwagę zarówno podsumowaniu zimy, jak i kolejnemu corocznemu wydarzeniu blogowemu, jakim jest Share Week. W 2017 roku, podobnie jak przed rokiem, postawiłem na propozycje autorów z dziedziny finansów, oszczędzania i małego biznesu. Ale tym razem nie mam zamiaru powtarzania tych samych blogów, wybrałem więc trzy kolejne propozycje.

Propozycja pierwsza: jakoszczedzacpieniadze.pl to chyba najpopularniejszy blog o oszczędzaniu i zarabianiu. Jego autor Michał Szafrański prowadzi na blogu cykl świetnych nagrań, w tym wielu wywiadów z osobami, których wiedza praktyczna wielu osobom się może przydać. Ponadto poza nagraniami i tradycyjnymi wpisami na blogu w ostatnim roku ukazała się jego niezwykle wartościowa książka, do której lektury zachęcam.

Propozycja druga: 10-procent-rocznie.blogspot.com to jedna z wartościowych stron, na których szeroko analizowane są zagadnienia giełdowe, w tym oparte na dogłębnych testach opartych na danych historycznych – to coś więcej, niż typowa podręcznikowa szkoła inwestowania w akcje.

Propozycja trzecia: www.rynekobligacji.com – autor bloga przekazuje niezwykle przydatną wiedzę na temat inwestowania (w tym ryzyka inwestycyjnego, które jest tu niemałe) w obligacje korporacyjne, które też są w zakresie moich zainteresowań związanych z lokowaniem środków (więcej o inwestycjach w moim cyklu: W co warto inwestować)

Podsumowanie zimy

Zima 2016/17 obfitowała w wiele wyjątkowych wydarzeń. Wyrywkowo zasygnalizuję tylko dwa sportowe. Polska okazała się potęgą w lekkiej atletyce, wygrywając klasyfikację halowych mistrzostw Europy. Podobnie drużynowo niepokonani okazali się być nasi skoczkowie, zdobywając medal mistrzostw świata i zajmując w całym sezonie 1 miejsce w Pucharze Narodów (do tego drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Kamila Stocha + pierwsze i drugie miejsce w Turnieju 4 Skoczni dla Stocha i Żyły).

Zimą obchodziliśmy też jubileusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagrała po raz 25 w styczniowym finale. Zmiany władz w rządzie pociągnęły zmiany w dowodzeniu TVP – a stamtąd wyrzucono Owsiaka i jego orkiestrę. Polacy postanowili na złość zawistnym rządzącym wpłacać na WOŚP znacznie więcej i dzięki temu pobity został rekord, przekroczono bowiem kwotę 105 mln zł!

I jeszcze jedna nieciekawa obserwacja zimowa. Pisałem kiedyś o problemach z różnymi doręczycielami przesyłek. Obecnie Poczta Polska pozbyła się natrętnej konkurencji (w doręczaniu przesyłek sądowych itp.), mają więc pole do popisu odnośnie podwyżek i to nie takich drobnych, a solidnych. To nie jest jedyna pocztowa niemiła niespodzianka kończąca zimę.

Zima na blogu

A jak wyglądała zima na moim blogu? Zdominowały ją wpisy o polskich premierach filmowych (przeżywamy renesans w naszym kinie, największą oglądalnością cieszyła się „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”). Było też trochę wpisów odciągających czytelników od mroźnych klimatów – w tym dalsza część mojej relacji z letniej wyprawy do Włoch, a także coś o nietypowych owocach jakimi są plantany. Wiosną proporcje tematyczne na blogu powinny się nieco zmienić, planuję sporo niespodzianek – więcej będzie między innymi o zdrowiu. Aby śledzić najnowsze wpisy, wystarczy wejść na fanpage i podjąć decyzję, czy warto go polubić.

Facebooktwitter

8 komentarzy

  1. Magda Zawadzka 26 marca 2017 Odpowiedz
  2. Iwona 26 marca 2017 Odpowiedz
  3. paulina 26 marca 2017 Odpowiedz
  4. Łukasz Ferenc 26 marca 2017 Odpowiedz
  5. Bielecki.es 28 marca 2017 Odpowiedz
  6. Agnesssja 30 marca 2017 Odpowiedz
  7. Pandora 31 marca 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.