Podsumowanie lata na blogu i w realu

Jezioro Garda Włochy - Męski Blog RokuSkończyły się wakacje przynajmniej dla młodzieży, która musiała pójść do szkoły, studenci jeszcze mają trochę wolnego, o ile nie są zajęci poprawkami w kampanii wrześniowej. Słońce jednak dopisuje, wszak w kalendarzu ciągle mamy lato. Przyszedł czas na krótkie podsumowanie, bo ostatnich letnich miesięcy na blogu nie podsumowywałem z osobna.

W lipcu opisałem kolejne przeczytane przeze mnie wartościowe książki godne polecenia, w tym o zdrowiu. Był to też czas podsumowań rekordowego w moim wykonaniu sezonu teatralnego, nadszedł również koniec kultowego już cyklu Pogromcy mitów emitowanego przez 14 lat przez stację Discovery. Mimo iż to wakacje, mam za sobą już rozpoczęcie nowego sezonu teatralnego (wizyta na zabawnej sztuce w pierwszej części sierpnia jest też dla mnie swoistym rekordem wczesnego rozpoczęcia sezonu), zdarzyło mi się również raz trafić do kina na polską premierę.

Oprócz podsumowania dotyczącego mojej osoby wpisem Kim jest prywatnie Grzegorz Deuter rozpocząłem też w wakacje dwa nowe cykle, jeden dotyczy wybranych aspektów pozycjonowania stron, a drugi to relacja z mojej niedawnej podróży po Europie.

I tu mała refleksja. Jako że podróż była krótka, acz intensywna, postanowiłem odciąć się na ten czas (8 dni) całkowicie od wszelakich mediów, w tym społecznościowych, zaglądania do internetu, telewizji. Całkowity detoks technologiczny! Niektórzy nie byliby w stanie się oprzeć choćby wrzucaniu fotek na fejsa – a ja zero! Po powrocie doszedłem do ciekawych wniosków, bo przypomniało mi się przesłanie z książki „Jedyna Ważna Rzecz. Rozmowy z ludzkością” napisanej przez Neale’a Donalda Walscha i myślę, że i Ty powinieneś głębiej się nad tym zastanowić:

98% populacji świata poświęca 98% swojego czasu rzeczom nieważnym

Czy odcinając się od wirtualnego świata coś straciłem? Co przegapiłem podczas wyjazdu? Niewiele wartościowych wydarzeń, no może Dzień Blogów, który przypada 31 sierpnia każdego roku.

Pojawiło się też trochę informacji w tematyce mediów klasycznych, z TVP odszedł z końcem sierpnia Maciej Orłoś, flagowy prowadzący ich najlepiej oglądanej audycji codziennej czyli Teleexpressu. Chodzą plotki, że ma dołączyć do mającego rozwinąć skrzydła kanału TV Wirtualnej Polski. Z kolei do Polsat News niebawem ma dołączyć Kalmil Durczok – to też ciekawa postać wśród dziennikarzy głównego nurtu.

A skoro już o telewizji mowa, to z zaskoczeniem stwierdziłem, że TVP mocno pospieszyła się z rozpoczęciem tzw. sezonu jesiennego. Chyba pierwszy raz w historii zaczął się on jeszcze w sierpniu rozpoczęciem codziennej emisji serialu Klan już 29 sierpnia.

Po powrocie do Polski z zaskoczeniem stwierdziłem, że mój ulubiony sklep (ze względu na wyjątkową ofertę produktów z całego świata) Alma chyli się ku upadkowi. Wiedziałem, że mają kłopoty finansowe, bo w internecie można znaleźć oferty odsprzedaży nieopłaconych przez nich faktur (na łączną kwotę liczoną w milionach) za towary dostarczane do tej sieci sklepów. Ale dopiero kiedy naocznie mogłem się przekonać o pustych półkach w tym sklepie (i nieudolnych próbach maskowania tych półek przez pracowników w postaci ciągnących się metrami w jednym rządku tym samym towarem, np. butelkami coli – co przypomina nieco okres komuny, gdzie tak samo ustawiano butelki octu). To smutny widok, liczę, że jeszcze odbiją się od dna, bo aktualnie sprzedają wielomilionowe pakiety akcji innej spółki, które posiadali, pieniądze więc na opłacenie zaległości się znajdą. Ale czy dostawcy towarów znów zaufają Almie i ponownie będą oferować towar z odroczoną płatnością? Nawet pracownicy zapytani przeze mnie, jak długo sklep pociągnie, ze zrezygnowaniem nie potrafili odpowiedzieć, nie próbowali nawet zaprzeczać, udawać, jakoby nic złego się nie działo.

Wystarczy tych letnich wspominek. Przypominam, że wciąż aktualna jest moja prośba do wszystkich czytelników, aby zagłosować na mój blog w konkurencji Męski Blog Roku Men’s Health 2016. Aby oddać głos, wystarczy kliknąć na poniższy baner, żeby przejść na stronę głosowania. Głosowanie jest darmowe, po przejściu na stronę plebiscytu klikasz w przycisk Oddaj głos, ukaże się okienko, w którym klikasz Odsłonić, pojawi się kolejne okienko (reklama trwająca kilka sekund) i na dole wyświetli się tekst (zabezpieczenie przed robotami sieciowymi), który należy przepisać pod spodem w polu tekstowym – wówczas głos jest ważny 🙂

Blog nominowany w konkursie Męski Blog Roku Men's Health 2016

Facebooktwitter

6 komentarzy

  1. Joanna 11 września 2016 Odpowiedz
  2. Krzysiek 11 września 2016 Odpowiedz
  3. Marysia 3 października 2016 Odpowiedz
    • Grzegorz Deuter 3 października 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.