Kody sukcesu – Alexander Loyd

Kody sukcesuAutorem wyjątkowej książki „Kody sukcesu” jest Alexander Loyd, współautor bestselleru „Kod uzdrawiania”. We wstępie stwierdza on, że 97% książek i szkoleń motywacyjnych zawiera zalecenia, które w praktyce się nie sprawdzają. Chodzi tu o trzyetapowy wzorzec, w którym najpierw należy skupić się na tym, czego pragniesz, następnie opracować plan osiągnięcia sukcesu, a potem przystąpić do realizacji celu. Owszem – bez działania trudno o sukces, ale ten schemat ma to do siebie, że stawiamy sobie oczekiwania, często bardzo wysokie, a to wywołuje przewlekły stres. Loyd stara się uzasadnić, że wyłącznie siłą woli (pracując wyłącznie umysłem) jest niezwykle trudno osiągnąć swój cel.

Autor podkreśla, że jeśli chcemy w życiu odnieść sukces, to musimy zadbać o wszystkie trzy poziomy (fizyczny, umysłowy i duchowy) w taki sposób, aby funkcjonowały one prawidłowo i współdziałały ze sobą harmonijnie. W tym celu należy zredukować niezdrowy stres, który „jest przyczyną nie tylko większości naszych problemów zdrowotnych, lecz zasadniczo każdego problemu w naszym życiu”. Należy przy tym pamiętać, że dążąc do celu oznaczającego sukces, napotkamy sporo wybojów po drodze.

Stawiając tezę, że lęk jest emocją przeciwstawną do miłości i prowadzi do wszystkiego, czego nie chcesz w życiu, Alexander Loyd stwierdza, że „większość religii opiera się na lęku, a zatem przeważnie czyni więcej szkody niż pożytku”. Z kolei „życie w miłości sprawia, że zachodzi reakcja łańcuchowa, podczas której wydzielają się hormony, które łagodzą ból i w niewyobrażalny sposób nasilają uczucie przyjemności”.

Cała ta argumentacja kieruje nas na nowe tory odnośnie wyznaczania sobie celu oznaczającego sukces zamiast celów stresujących. Ponadto często definiujemy cele, które po głębszej analizie nie są zgodne z naszymi pragnieniami. Spełnienie owych pragnień przede wszystkim nie powinno nastąpić z krzywdą dla innych. Dlatego pragnienie powinno wypływać z prawdy i miłości.

Oczywiście autor książki nie poprzestaje wyłącznie na krytyce problematycznych metod znanych z innych książek i szkoleń, ale podaje też własne, które opracował sam i stosuje z powodzeniem u swoich klientów. W rozdziale czwartym umieścił trzy metody, które odnoszą się do uzdrawiania człowieka odpowiednio w aspektach fizycznym (Medycyna Energetyczna), emocjonalnym (Stwierdzenia Reprogramujące) i duchowym (Ekran Serca). I głównie dla tego rozdziału warto zapoznać się z książką, jeśli ktoś ma chęć i przekonanie, że ich stosowanie może mu przynieść pomoc w rozwiązaniu różnych problemów życiowych, z którymi zmaga się od lat i do tej pory nie udawało się ich rozwiązać. Najtaniej znajdziesz ją w porównywarce cen.

Facebooktwitter

3 komentarze

  1. Nika 6 listopada 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.