Jak zainwestować w siebie i osiągnąć sukces?

Jak zainwestować w siebie i osiągnąć sukces?Wiele osób zastanawia się w co zainwestować swój czas i oszczędności, by zarobić. Jeśli nie znasz się na rynku akcji i walut, nie chcesz odkładać na koncie oszczędnościowym (ostatnie lata nie sprzyjają zauważalnym poziomom zyskowności lokat i kont oszczędnościowych na tle poziomu inflacji, co zwłaszcza od 2020 roku przestało mieć większy sens), a nie masz tyle, by zainwestować w nieruchomości, najlepiej będzie zainwestować w siebie. Tu pojawia się powszechne pytanie – jak to zrobić? Odpowiedź jest łatwiejsza niż się wydaje.

Samodoskonalenie to doskonały sposób by zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. Wystarczy poznać np. dodatkowy język obcy – koszt kursu, książek czy szkoleń online nie jest aż taki wielki jak nakład czasowy. Wymaga to oczywiście samodyscypliny, ale jest osiągalne przy sporej dozie samozaparcia. Wystarczy się zmobilizować (sprawdź przy okazji czym jest Prokrastynacja). Można także pójść na kurs komputerowy (lub skorzystać z odpowiednika online), czy przeczytać jakiś poradnik (wszystko zależy, na jakim poziomie aktualnie jesteśmy). To także pomoże znaleźć nową pracę lub dostać awans w obecnej.

Inną drogą jest uzyskanie umiejętności, która pozwoli nam oszczędzić pieniądze w sposób bezpośredni. W dobie bezmyślnych decyzji o uniwersalnym kształceniu młodzieży (likwidacja zawodówek) kurs szycia może być doskonałym przykładem. Dobrej jakości ubrania są dość drogie. Uszycie ich samemu, w dodatku dokładnie takich jakie chcemy (i niepowtarzalne czym można się wyróżniać), może okazać się tańsze (nawet jeśli poniesiemy koszt dobrego kursu, maszyny, materiałów itd).

Innym przykładem jak inwestować w siebie będzie kurs grafika komputerowego, szydełkowania, gotowania, malowania i podobnych. To nie tylko umiejętność, dzięki której oszczędzamy i mamy możliwość sprzedania owoców swojej pracy. To także świetny sposób na to, by znaleźć nowe, interesujące hobby, które pomoże nam się zrelaksować i czerpać więcej przyjemności z życia. A obecnie ludzie z zasobnymi już portfelami chętnie wydają niemałe pieniądze na produkty indywidualne, niesztampowe, wykonane na zamówienie.

Warto poszukać swojej niszy i oferować to, na czym będziemy się dobrze znać na rynku lokalnym czy też w sieci. Najlepsza działalność zarobkowa to ta, która przynosi nam korzyści, a nie traktujemy jej jako ciężkiej lecz jako samą przyjemność – pracuj więc mądrze a nie tylko ciężko. Sprawdź tu, gdzie opisano kilka pomysłów na biznes w domu.

Wiele zależy też od wieku, w jakim jesteśmy. Młodym łatwiej jest skorzystać ze studiów w trybie dziennym, starsi wiekowo mogą poszukać też studiów zaocznych oferujących jakiś wartościowy dyplom.

I pamiętaj, że to Ty tworzysz swój własny sukces, żadne blogi tego za Ciebie nie zrobią.

Facebooktwitter

3 komentarze

  1. nika 1 lipca 2020 Odpowiedz
  2. Blog Ozonee 29 lipca 2020 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.