5 pomysłów na biznes w domu

pomysł na biznesWpis gościnny.

W ostatnim czasie dostrzec można tendencję do tego, że coraz więcej osób pragnie pracować w domu. Nie chcą być pracownikami korporacji. Dlatego pragną założyć własny biznes. Ale skąd wziąć kreatywny pomysł na biznes? A może lubisz swoją pracę, jednak chcesz mieć więcej dodatkowych pieniędzy? Poniżej przedstawię kilka pomysłów na biznes. Sporo z nich jest już na rynku, jednak niektóre produkty czy usługi zawsze będa się sprzedawać. Może to dobry moment na rozkręcenie biznesu?

Praca przez internet

Wiele osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności w domu. Być może męczyły je codzienne dojazdy, irytujący szef czy inne czynniki. Zapewne jest sporo plusów biznesu prowadzonego w domu. Są jednak także minusy. Dużo zależy również od tego czy lubimy dane zajęcie, czy raczej chodzi nam tylko o zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Jeżeli lubimy daną pracę czy też biznes, który otworzyliśmy, jest naszym hobby czy pasją, to na pewno będziemy mieć dużo większą motywację. Zawsze to co lubimy przychodzi nam łatwiej, nie jest dla nas nudne i czas leci szybciej. Jeśli jednak wykonujemy zajęcie, które nie przypadło nam do gustu, to często może się ono okazać zupełnym niewypałem. Dlatego przy zakładaniu własnego biznesu najważniejsze jest dokładne przemyślenie sprawy. Po co męczyć się robieniem skarpet na drutach, skoro o wiele łatwiej przychodzi nam pieczenie designerskich tortów czy lubimy dokładne czyszczenie i polerowanie samochodów.

Każdego relaksuje coś innego i na pewno każdy lubi bardziej lub mniej dane zajęcia. Jednak jeśli chcesz, aby twój biznes przynosił nie tylko pieniądze, ale również pewna miarę satysfakcji, to przemyśl dobrze swoją ideę.

Jakie są kreatywne pomysły na biznes w domu?

1. Rękodzieło – praca w domu

Temat rzeka. W tej kategorii sporo już zostało zrobione, jednak to tak naprawdę niekończąca się historia. Pomysłów na biznes w wykorzystaniem rękodzieła jest tysiące. Poczynając od biżuterii z najrozmaitszych materiałów, ozdobnych pudełek, wyjątkowych kartek na różne okazje, bukietów z lizaków, zdobienia świeczek, tworzenia oryginalnych lampek, przez wykonanie torebek z filcu, nosidełek dla niemowląt, ekologicznych dżemów, zabawek dla dzieci, nietuzinkowych much dla mężczyzn, po nietypowe ramki na zdjęcia, kolorowe poduszki z nadrukami, ciekawe elementy bielizny, naturalne mydła, zapachowe kompozycje i wiele wiele innych. To zaledwie mała część tego jak rękodzieło może się stać domowym biznesem.

2. Torty na zamówienie – praca przez internet

Ten punkt również mógł się znaleźć w kategorii rękodzieła, jednak ten pomysł na biznes jest naprawdę wyjątkowy. Jest to propozycja skierowana przede wszystkim dla osób, które potrafią piec. Jednak nie tylko. Możesz przecież założyć własny biznes, poprzez który będziesz niejako poszukiwać i zlecać wykonywanie słodkości. Możesz być niejako cukierniczym pośrednikiem. Dobrze jeśli na początku masz chociaż dwie osoby, które sprawnie operują mikserem i piekarnikiem. Poszukujesz zleceń, reklamujesz się, proponujesz pieczenie tortów czy ciast na zamówienie i kiedy takowe otrzymasz, to zlecasz je do wykonania przez zaprzyjaźnionego cukiernika czy kogoś, kto po prostu robi doskonałe wypieki. A jeśli jesteś osobą o takich zdolnościach, to sam możesz poszukiwać zleceń. Jeżeli będziesz mieć dobrą reklamę, to często zleceń możesz mieć więcej, niż jesteś w stanie wykonać. Ludzie cenią oryginalność, więc dobrze jeśli Twoje wypieki takie właśnie będą.

Pomysł na biznes w domu

3. Zarabianie przez internet pisząc bloga

Aktualnie jest mnóstwo blogów o najróżniejszej tematyce. Ale jeżeli masz dobry pomysł i będziesz konsekwentny, to możesz osiągnąć spory sukces w tej branży. Najpopularniejszymi tematami blogów są: biznes, finanse, jak zarabiać w internecie, lifestyle, moda, kulinaria, turystyka i podróże. Możesz próbować wstrzelić się ze swoim pomysłem w te kategorie lub rozwijać inny pomysł.

4. Pisanie tekstów na zlecenie jako forma pracy zdalnej

Jeżeli sądzisz, że prowadzenie bloga to dla Ciebie zbyt pracochłonne i angażujące zajęcie, to możesz po prostu pisać teksty dla innych. Być może to właśnie Twój pomysł na własny biznes. Jeżeli pisanie nie sprawia Ci problemów, to możesz zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Jeśli napiszesz więcej – możesz zarobić więcej. Wszystko zależy od tego, jak dobrze czujesz się w pisaniu i jakim czasem dysponujesz, czy będzie to Twoje jedyne zajęcie, czy tylko dodatkowe. W sieci ogłasza się sporo firm poszukujących copywriterów. Tak naprawdę nie potrzebujesz nawet specjalistycznego szkolenia. Dobrze, jeśli zorientujesz się, jak pisać dobre treści pod kątem SEO. Poza tym potrzebujesz spokojnego miejsca do pracy i laptopa. To tyle.

5. Sprzątanie

Naprawdę spora branża. Ludzie coraz więcej pracują i nie mają czasu i ochoty na obowiązki domowe typu mycie naczyń, podłogi czy ścieranie kurzu. O wiele chętniej wynajmują osobę, która zrobi to za nich. Jest to także całkiem niezły zarobek. Mogłoby się wydawać, że tym biznesem nie można zajmować się z domu. Jednak można. Wystarczy, że stworzymy firmę sprzątającą i będziemy zatrudniać kilka osób. Jeżeli nie chcemy angażować w nią pracę swoich rąk, to możemy np. dochodzić tylko co jakiś czas i sprawdzać czy praca jest dobrze wykonywana. Pomysł na biznes, który zapewne z roku na rok będzie się mocno rozwijać.

Jest jeszcze sporo ciekawych pomysłów na biznes. Niektóre nie wymagają od nas praktycznie żadnego kapitału początkowego, inne potrzebują go sporo. Ciekawym rozwiązaniem na rozpoczęcie działalności jest też stworzenie własnego startupu. Startup to tymczasowa działalność, na którą otrzymujesz kapitał od inwestorów. Dzięki temu możesz powoli rozwijać skrzydła, aby w końcu stać się całkiem niezależną działalnością. Wszystko zależy od Twoich chęci i zaangażowania we własny biznes.

Autorem wpisu gościnnego jest Michał Barczak – autor bloga geekwork.pl – znajdziesz tam różne pomysły na biznes, dowiesz się jak zacząć pracować przez internet oraz czym są techniki sprzedaży!

Facebooktwitter

18 komentarzy

 1. Wojtek 13 czerwca 2017 Odpowiedz
 2. SzydelkoweCUDAsie 13 czerwca 2017 Odpowiedz
 3. Kasia 14 czerwca 2017 Odpowiedz
 4. Zielona Karuzela 14 czerwca 2017 Odpowiedz
 5. Maria 14 czerwca 2017 Odpowiedz
 6. Emilia 20 czerwca 2017 Odpowiedz
 7. Karolina 22 czerwca 2017 Odpowiedz
  • Marek 27 czerwca 2017 Odpowiedz
 8. Marek 27 czerwca 2017 Odpowiedz
 9. Marcin 7 lipca 2017 Odpowiedz
 10. Szymon Owedyk 27 lipca 2017 Odpowiedz
 11. Grzegorz 22 sierpnia 2018 Odpowiedz
 12. Grzegorz 22 sierpnia 2018 Odpowiedz
 13. Michał Pakuła 18 lutego 2019 Odpowiedz
 14. Comparic 19 lutego 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.