Co zapewnia wirtualne biuro?

wirtualne biuroWpis gościnny.

Biuro wirtualne to usługa, która umożliwia pracownikom i właścicielom firm pracę zdalną, zapewniając szereg funkcji biznesowych dostępnych za pośrednictwem Internetu. Umożliwia także organizacjom tworzenie i utrzymywanie obecności w pożądanej lokalizacji bez konieczności płacenia czynszu za rzeczywistą powierzchnię mieszkaniową.

Biuro wirtualne umożliwia firmom korzystanie z wielu zalet biura fizycznego, ale bez faktycznej przestrzeni i biurka. Pomysł zrodził się w branży Executive Suite i skutecznie zapoczątkował go w 1994 r. Ralph Gregory, kiedy założył trafnie nazwaną „The Virtual Office, Inc”.

Co zapewnia wirtualne biuro?

Wirtualne biura umożliwiają firmom:

 • Firmowy adres pocztowy
  Pomaga to firmom wydawać się nieco bardziej prestiżowe, niż mogłyby być, gdyby użyły swojego prawdziwego adresu typu: „Piwnica mojej mamy 1, Wciąż Mieszkając w Rodzinnym Domu”.
 • Recepcjonista
  Jeśli organizujesz spotkania w wirtualnym biurze i wokół niego, sprawia, że wirtualne biuro wydaje się nieco mniej wirtualne dla klientów i współpracowników.
 • Usługa otwierania i skanowania kopert
  Otrzymując pocztę na inny adres, jest to świetna usługa, w której możesz przeskanować i przesłać pocztą e-mail, abyś mógł być na bieżąco z administracją.
 • Sale konferencyjne
  Możesz nie mieć dostępu do biurka „na pełny etat”, ale możesz przynajmniej umawiać spotkania w tych miejscach.
 • Usługi odbierania telefonów i poczty głosowej
  To po prostu pomaga zarządzać połączeniami przychodzącymi i oznacza, że nie musisz oferować swojego telefonu komórkowego, a zamiast tego użyć prawdziwego numeru stacjonarnego, co sprawia, że wyglądasz bardziej „pro”!

To tylko niektóre usługi oferowane przez dostawców wirtualnych biur, ale koniecznie sprawdź to wcześniej. Niektóre mogą oferować mniej, a niektóre usługi premium mogą równie dobrze oferować więcej.

Skąd pomysł na wirtualną przestrzeń biurową?

Jak wspomniano powyżej, pomysł narodził się w pakiecie Executive Suite i ewoluował ze względu na możliwość zdalnego działania firm za pomocą stale rozwijającej się technologii komunikacji. Radość ze Skype’a, Google Hangouts i wiele innych platform umożliwiła właścicielom firm obniżenie kosztów wynajmu powierzchni biurowej.

Ta elastyczność zapewniła młodym firmom możliwość budowania zespołów poza lokalizacjami o wyższych profilach, obniżania kosztów, a jednocześnie wyglądania „prestiżowo”. W przypadku wielu firm prestiżowy adres pocztowy jest nieistotny, ale dla wielu stanowi istotną różnicę. Jeśli jesteś wysokiej klasy prawnikiem, musisz upewnić się, że Twój adres pocztowy znajduje się w centrum Warszawy, w przeciwnym razie Twoi klienci mogą pomyśleć, że brakuje Ci umiejętności tak samo, jak faktycznego adresu firmy. To nie jest dobre dla biznesu.

Czy wirtualne biuro jest dla Ciebie?

Korzystanie z wirtualnego biura w 100% zależy od rodzaju prowadzonej działalności, dlatego należy upewnić się, że pozytywnie oceniasz zalety i wady specyficzne dla Ciebie i Twoich potrzeb jako firmy.

Ale jedną z rzeczy, jest to, że najlepsi przedsiębiorcy w danym mieście chcą najlepszej powierzchni biurowej w nim, blisko akcji – i nie są skłonni iść na kompromis w tej sprawie. Najlepsi programiści, growth hakerzy i stratedzy chcą znaleźć się tam, gdzie mogą zarobić najwięcej pieniędzy. To sugeruje, że duża część najlepszych firm chce być w bardziej centralnej lokalizacji. Nie zrozum źle, jest wiele osób, które będą pracować bardziej zdalnie, ale połowa zabawy startupów i młodych firm to codzienny zgiełk, który odbywa się podczas spotkań i spotkań przy kawie.

Zanim więc podejmiesz decyzję o przyjęciu biura wirtualnego i bardziej odległej faktycznej lokalizacji biura, dowiedz się, jakie są twoje potrzeby związane z zatrudnieniem, i popytaj wokół, aby poznać reakcje na pracę zdalną. Jeśli potrzebujesz pracowników, powinieneś znaleźć bardziej centralną lokalizację dla Twojej faktycznej powierzchni biurowej. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest postawienie się w sytuacji, w której borykasz się ze znalezieniem najlepszych ludzi do zrekrutowania.

Jak możesz pracować w dużym mieście, utrzymując niskie koszty?

Wirtualni asystenci są niesamowici. Są to osoby na całym świecie, które decydują się być pracownikami Internetu, pomagając firmom zdalnie wykonywać zadania administracyjne, projektowe i codzienne. W pracy z wirtualnymi asystentami spektakularnym jest to, że możesz im płacić niższą pensję niż mógłbyś zatrudnić kogoś lokalnie, ale płacić o wiele więcej niż zarabiają w ich mieście. Jest to bardzo korzystne dla obu stron.

Jak możesz korzystać z wirtualnych asystentów w swojej firmie?

Jeśli więc zdecydowałeś, że musisz być w centrum akcji jakiegokolwiek innego miasta, możesz wykorzystać wirtualnych asystentów pracujących wokół. I pamiętaj, że nie musisz już wynajmować prywatnego biura ani podpisywać długoterminowej umowy najmu (nawet jeśli mają one swoje zalety).

Zamiast tego możesz znaleźć piękne i naprawdę inspirujące wspólne lub współpracujące biura. Wynajmij tylko miejsce, które potrzebujesz. Ci niezbędni współpracownicy zespołowi, którzy wykonują więcej prac technicznych i wymagają stałego kontaktu zespołu i projektu, powinni być wewnętrzni. Pomaga to budować kulturę i etos zespołu, który powinien ułatwić przepływ innowacji i kreatywności. Do zadań, które możesz opisać i które są mniej techniczne (być może nieco bardziej powtarzalne), zrekrutuj wirtualnych asystentów, np. za pomocą rożnych platform. Zaangażuj ich w swoją firmę, korzystając ze wszystkich niesamowitych zdalnych platform współpracy zespołowej (Skype, Google Hangouts, Slack itp.). Wykorzystanie wszystkich tych narzędzi do współpracy umożliwia także firmie zdalne funkcjonowanie jedynie w razie potrzeby. Praca zdalna dla zespołu in-situ jest ważna dla zapewnienia zadowolenia ludzi w miejscu pracy. Więc jeśli kiedyś zdecydują się pracować na plaży lub w domu przez kilka dni, nie będzie żadnych zakłóceń w funkcjonowaniu firmy.

Więcej informacji
Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ – usługa biura wirtualnego.
Facebooktwitter

Komentarze

 1. lik czarter 18 września 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.