Zabiegi wodorowe w gabinecie kosmetycznym – jaką kurację wybrać?

zabiegi wodoroweWpis gościnny

Ostatnimi czasy zabiegi wodorowe są coraz częściej wybierane przez osoby, które korzystają z usług salonów urody. Kuracje tego typu pozwalają bowiem na zredukowanie różnych niedoskonałości cery. Ponadto, mają bezinwazyjny przebieg oraz można z nich korzystać praktycznie przez cały rok. Co warto wiedzieć o zabiegach wodorowych, zanim zdecydujemy się na jedną z kuracji tego typu?

Są wykorzystywane zarówno w terapiach złuszczających oraz oczyszczających skórę, jak i pielęgnacyjnych czy rewitalizujących. Stanowią też często połączenie różnych procedur gabinetowych, oferując zalety kilku kuracji kosmetycznych. Doskonale sprawdzają się praktycznie o każdej porze roku – nawet latem. O czym mowa? Oczywiście o zabiegach wodorowych, które cieszą się coraz większym powodzeniem wśród osób odwiedzających kliniki urody. To właśnie dzięki nim można nie tylko oczyścić i odświeżyć skórę, ale także zadbać o jej odżywienie oraz odmłodzenie.

Oczyszczanie skóry przy użyciu aktywnego wodoru

Oczyszczanie skóry jest podstawowym zabiegiem, jaki można przeprowadzić przy użyciu aktywnego wodoru. Do jego wykonania niezbędna jest również aparatura, która emituje wodę pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób wodór jest głęboko wprowadzany w skórę, a następnie wchodzi tam w reakcję z wolnymi rodnikami i neutralizuje ich działanie. Co więcej, podczas zabiegu usuwane są martwe komórki naskórka, zrogowaciałości, zaskórniki oraz nadmiary sebum. To z kolei zapewnia efekt wygładzonej, promiennej i nawilżonej skóry w obszarze poddawanym kuracji.

Ważna uwaga: oczyszczanie wodorowe jest dostępne nawet dla osób z cerą wrażliwą i naczyniową! Świetnie poradzi sobie też z problemami skóry trądzikowej. Poza tym, wspomnianą kurację można rozszerzyć o inny zabieg złuszczający – peeling kawitacyjny. Terapia łączona występuje niekiedy pod nazwą intensywnego oczyszczania wodorowego.

Na czym polega rewitalizacja wodorowa?

Zabiegi wodorowe znajdują również zastosowanie w terapiach, którym celem jest zrewitalizowanie skóry. Wówczas kosmetolog wykorzystuje zarówno aparaturę emitującą wodę i dobroczynny pierwiastek, jak i dodatkowe, równie bezinwazyjne procedury gabinetowe. Może to być np. fala bipolarna z bioliftingiem oraz aplikacja preparatu ze składnikami odżywczymi.

Co ważne, kosmetyki o działaniu pielęgnacyjnym, używane podczas zabiegu rewitalizującego, są zawsze dostosowywane do indywidualnych potrzeb skóry osoby, która korzysta z terapii. To z kolei pozwala na zredukowanie lub nawet całkowite usunięcie wielu niedoskonałości. Dzięki temu rewitalizacja wodorowa sprawdza się np. przy niwelowaniu widocznych objawów starzenia się skóry – drobnych zmarszczek, utraty jędrności i nawilżenia, niejednolitego kolorytu cery.

Terapia wodorowa w wydaniu All Inclusive

Jeżeli skóra osoby, która zgłosi się do kliniki urody, wymaga kompleksowego działania, kosmetolog może zalecić połączenie wielu dostępnych metod gabinetowych. Oprócz oczyszczania wodorowego, wykonuje się wtedy peeling kawitacyjny. Natomiast rewitalizacyjna część terapii, czyli aplikacja preparatu ze składnikami odżywczymi, jest rozszerzana np. o tzw. cold hammer, czyli masaż obszaru poddawanego kuracji zimną głowicą.

zabiegi wodoroweCo ważne, wszystkie wspomniane procedury są wówczas wykonywane podczas jednego spotkania w gabinecie. I znajduje to oczywiście przełożenie na czas trwania wizyty. Przeprowadzenie wszystkich zabiegów, które obejmuje wodorowe All Inclusive, może zająć nawet pod 2 godziny. Nie będzie to jednak stracony czas. Trudno obecnie o drugą terapię gabinetową, która zapewni tak kompleksowe przywrócenie cerze naturalnego wyglądu i zdrowego blasku.

Źródło artykułu o zabiegach wodorowych: Qclinique.pl

Facebooktwitter

2 komentarze

  1. Julia 22 marca 2020 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.