Czy warto pomagać – odsłona II

Czy warto pomagać - odsłona II - darowiznaJakiś czas temu zadzwoniła do mnie na komórkę miła pani telemarketerka, zwracając się do mnie per pani, i zaczęła nawijać o jakiś badaniach zdrowotnych, że chce mnie zaprosić – znała też moje miasto (ale nie płeć) – gdy słowotok się skończył, zapytałem, skąd ma mój numer telefonu. Odpowiedź co do baz danych była równie długa (pani była dobrze do tego pytania przygotowana) co tekst marketingowy – ale zaszokowało mnie to, co znalazło się na tej liście słowotoku!

Okazuje się, że dane o numerach pozyskują także z różnych usług z numerami premium typu „Pomagam” – aż trudno uwierzyć, że organizator takiej zwykle szczytnej zbiórki potrafi sprzedać swoją bazę wciskaczom kitu marketingowego! Czy warto zatem pomagać w taki sposób? Ja zwątpiłem – moim zdaniem jedynie słuszne podejście to samodzielne wybranie dobrze rozpoznawalnej i niebudzącej wątpliwości organizacji, a następnie dokonanie przelewu bezpośrednio na konto.

Pani telemarketerka była na tyle miła, że gdy poprosiłem o usunięcie mojego numeru z bazy, bez zająknięcia potwierdziła, że jest to możliwe i że to wykona. Zobaczymy, czy obietnica będzie skuteczna, a tu coś o samym numerze, z którego dzwoniono.

Przy okazji zapraszam do przeczytania poprzedniego wpisu (z tego cyklu) na temat wypaczonego spojrzenia na zagadnienie, czy warto pomagać.

A jak sam pomagam? Przekazuję co roku darowiznę (nie mylić z 1% uwzględnianym w zeznaniu podatkowym – to odrębna sprawa) na rzecz Fundacji Polacy Dla Polaków, której współzałożycielem jest Jerzy Zięba. Szczegóły potrzeb podopiecznych fundacji na jej stronie. Do grudnia 2016 udało się zebrać pierwszy milion, choć zajęło to sporo czasu! Czekamy na koleje miliony, które są niezbędne chorym nieuleczalnie dzieciom na ich leki. Darowizna to sposób dzielenia się tym, co mamy 🙂

Facebooktwitter

7 komentarzy

  1. Luke 30 grudnia 2016 Odpowiedz
    • Grzegorz Deuter 30 grudnia 2016 Odpowiedz
  2. Mikrożycie 3 stycznia 2017 Odpowiedz
  3. Radosna Chata 8 stycznia 2017 Odpowiedz
  4. Matka Dietetyczka 19 stycznia 2017 Odpowiedz
  5. Czyj to numer 18 stycznia 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.