Wolontariat – świetny pomysł na samego siebie

Wolontariat - udoskonal CVPraca w ramach najróżniejszych wolontariatów odnajduje wielu zwolenników na całym świecie, a niezwykle szeroki wybór organizacji zajmujących się tego typu działalnością to szansa na odnalezienie idealnego pomysłu na siebie. Tym bardziej, że wolontariat to przecież nie tylko nieodpłatna praca, ale również, a może i przede wszystkim, wiele korzyści i niewymiernych profitów.

Wolontariat jest szczególnie popularny wśród młodych osób, które z wiadomych względów – edukacja w systemie dziennym – nie są w stanie godzić jednoczesnej nauki z pracą w wymarzonym zawodzie. Dodatkowa aktywność w postaci darmowego wolontariatu to nieoceniona szansa na nabycie upragnionego doświadczenia oraz zdobycie odpowiedniej wiedzy w danej dziedzinie.

Chcesz dostać pracę? Udowodnij!

Jeśli chcemy zaimponować potencjalnemu pracodawcy i pokazać mu, jak pracowici i zaangażowani potrafimy być, powinniśmy wybrać wolontariat. Szefowie małych oraz dużych firm bardzo cenią sobie osoby, które nie potrzebują wynagrodzenia, aby ciężko pracować i dążyć do osiągnięcia konkretnego celu. CV staje się zdecydowanie bogatsze, kiedy znajduje się w nim dowód naszej pasji czy chęci pomocy innym ludziom lub zwierzętom. Zazwyczaj nie ma większego znaczenia charakter wolontariatu – najważniejszy jest fakt, że chcemy pomagać, organizować wydarzenia czy realizować projekty.

Możliwość wyboru jest niesamowita

Nie jest istotne, jaki rodzaj aktywności nas interesuje, bowiem z pewnością odnajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Osoby cierpiące z powodu choroby, osoby starsze, rodziny w kiepskiej sytuacji materialnej czy zwierzęta – liczba podmiotów potrzebujących pomocy jest przytłaczająca i to wyłącznie od nas zależy, kogo zechcemy wesprzeć. Jeśli zależy nam przede wszystkim na pomocy w organizowaniu pieniędzy dla osób dotkniętych przeróżnymi chorobami czy schorzeniami, możemy skorzystać z możliwości odbycia wolontariatu w którejś z organizacji o charakterze charytatywnym. Opcji pomocy jest wiele – od udziału w bezpośredniej zbiórce po kompleksowe działania przy organizacji całych eventów. Chcemy pomóc dzieciakom? Nic prostszego, bowiem wiele wspomnianych wcześniej organizacji szuka ochotników, którzy pomogliby najmłodszym w nauce. Posiadanie osobno oddelegowanego opiekuna może mieć zbawienny wpływ na rozwój takiego dziecka. Wystarczy odrobina chęci i odpowiednie podejście do nieco młodszych kolegów. Nasi czworonożni przyjaciele również potrzebują pomocy – praca w schronisku czy zbiórka karmy i odpowiednich akcesoriów może być kluczowa dla przetrwania bezpańskich kotów czy psów.

Wolontariat to nie tylko praca w naszym kraju

Warto mieć świadomość, że również rynek zagraniczny oferuje wiele możliwości odbycia wolontariatu, więc jeśli marzy nam się poznawanie innego regionu świata i jednoczesna pomoc potrzebującym – nic prostszego. Wystarczy odrobina inicjatywy i chęci, a z pewnością odnajdziemy wymarzony wolontariat, w którym będziemy realizować się w stu procentach. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wolontariat, choć jest działalnością nieodpłatną i darmową, oferuje szereg wyjątkowych perspektyw, dzięki którym nie tylko poznamy lepiej samego siebie, ale również poznamy wielu nowych ludzi i nabędziemy nieocenionego doświadczenia.

Wpis powstał przy merytorycznym wsparciu portalu PomocDlaMagdy.pl.

Facebooktwitter

8 komentarzy

  1. Joanna 30 października 2016 Odpowiedz
  2. Hamak Life 30 października 2016 Odpowiedz
  3. Bożena 31 października 2016 Odpowiedz
  4. Agnieszka 31 października 2016 Odpowiedz
  5. Pauline 6 listopada 2016 Odpowiedz
  6. Magda 6 maja 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.