Słaba płeć? Lekka i przyjemna komedia na początek roku

Słaba płeć? Komedia romantyczna z Olgą BołądźFoto: kozienice24.pl

Z nowym 2016 rokiem wkroczyłem w świat polskiego kina z lekką i przyjemną komediąSłaba płeć?” (przez niektórych nazywaną romantyczną, choć niektóre recenzje sugerują, że do typowych romantycznych komedii ten film nie należy). Mimo iż wybrałem tzw. tani wtorek w Heliosie, kiedy to przychodzi najwięcej ludzi, to seans o g. 20:45 nie był zbytnio oblegany. Trudno powiedzieć czy to sprawa słabej kampanii reklamowej, czy tego, że dystrybutorzy nie potrafią dobrze zrównoważyć premier polskiego kina w czasie (polskie produkcje pojawiają się całymi rzutami, jak choćby teraz w styczniu – a potem posucha i wyłącznie amerykanizm króluje na dużym ekranie).

Pierwowzorem filmu była powieść „Suka” – sam film do ambitnych nie należy, ale ludzie takie filmy z happy endem lubią. Choć sam scenariusz absolutnie nie jest przesłodzony – jest sporo wątków do przemyśleń, a pojawiają się nawet sceny dość smutne.

Na uwagę zasługuje perfekcyjnie dobrany skład aktorów pod konkretne role. W roli głównej Olga Bołądź, która dała z siebie wszystko, żeby film był najważniejszym w jej karierze obrazem komercyjnym (do tego momentu oczywiście, bo jej kariera wciąż się rozwija) – ale czy jej się udało? Ocenią to ci, którzy obejrzą film. Ja na pewno nie żałuję, że się na niego wybrałem – w środku zimy przenieść się na półtorej godziny w świat letniego słońca, to sama przyjemność 🙂

W filmie pokazano współczesny zakłamany świat korporacyjny, naświetlając jednak to, że w nim zanurzeni są też prawdziwi ludzie (będący jednak w zdecydowanej mniejszości). Szczegółów nie chcę zdradzać, bo i tak za dużo ukazuje moim zdaniem sam zwiastun – jeśli się wahasz, to może on przekona Cię do podjęcia decyzji o obejrzeniu tego polskiego filmu:

Facebooktwitter

4 komentarze

  1. Iwona 23 stycznia 2016 Odpowiedz
    • Grzegorz Deuter 23 stycznia 2016 Odpowiedz
  2. magda 25 stycznia 2016 Odpowiedz
  3. Erra Mood 28 kwietnia 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge