Muzyka z serialu Lekarze – Neo Retros

Muzyka z serialu Lekarze - Neo RetrosFoto: Player.pl

Kiedy na kanale TVN Fabuła rozpoczęła się powtórkowa emisja serialu „Lekarze”, który miał być konkurencją TVNu dla wieloletniej emisji „Na dobre i na złe” w TVP2, uznałem, że to dobra okazja, aby kilka słów o tym wspomnieć.

Czy konkurencyjny pomysł okazał się warty oglądania? Raczej tak. Choć po pięciu sezonach i odejściu jednego z głównych bohaterów (Paweł Małaszyński) widownia trochę spadła – wówczas władze TVN zdecydowały o zakończeniu produkcji dalszych sezonów.

W serialu zgromadzono liczne grono znanych aktorów (ściągnięto nawet Katarzynę Bujakiewicz, która wcześniej wiele lat grała pielęgniarkę w „Na dobre i na złe” i zrezygnowała między innymi dla roli w „Lekarzach” – w 2016 roku powróciła jednak do szpitala w Leśnej Górze).

TVN zawsze stawia w swych serialach na dobrą ścieżkę dźwiękową, nie inaczej było i w tym przypadku. Zaskakujące było to, że w ten sposób wypromowano świetny, acz nie tak dobrze wcześniej znany polski zespół Neo Retros, śpiewający w języku angielskim. To kompozycje tego zespołu (zarówno te bardziej romantyczne, jak i dynamiczne kawałki) nadały serialowi pewną aurę wyjątkowości, dlatego postanowiłem przybliżyć (a niektórym przypomnieć) kilka utworów zespołu Neo Retros:

Facebooktwitter

2 komentarze

  1. Sławek 5 stycznia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.