Na dobre i na złe – 4 razy TAK

Na dobre i na złe (piosenki) - TVP2Foto: http://www.ipla.tv

Muzyczna, a jednocześnie głęboko emocjonalna inspiracja – tak w skrócie mogę określić genezę powstania dzisiejszego wpisu. Muzyczna – bo owe 4 razy TAK to odniesienie się do czterech wyjątkowych piosenek, które znamy z najnowszego sezonu serialu „Na dobre i na złe” – nawet jeśli ktoś nie miał styczności z filmem, to jest spora szansa, że nie przejdzie obojętnie obok tych piosenek, które znajdują się na końcu wpisu (nie są to oficjalne teledyski, stąd proszę nie narzekać na jakość nagrania – bo taki mamy klimat), chodzi o utwory Smile oraz Alone (David O’ Dowda), House Practice (Shane Wirkes) oraz It’s you (Shayna Zaid).

Kończy się letnia przerwa, w środę pojawi się kolejny premierowy odcinek (a do tego kanał TVP2 w porannym paśmie rozpoczął kilka dni temu powtórkową emisję serialu od samego początku!). Za nami ponad 600 odcinków wyprodukowanych przez 16 lat. Kto dziś jeszcze pamięta pierwszych bohaterów tego serialu? Rodziny Walickich i Burskich, Jacka Mejera, Mariolkę? Wśród najdłużej grających do dziś są dyrektor szpitala i prof. Zybert. Dziś już nie wszyscy aktorzy biorący udział w tym wieloletnim projekcie chodzą po tym świecie…

Wielu młodych aktorów właśnie dzięki temu serialowi wypłynęło na szerokie wody popularności. Wtedy serial miał inny wymiar (i skromną oprawę muzyczną w porównaniu do ostatnio emitowanego sezonu), ale i obecnie jest nadal lubiany, choć stali bohaterowie często znikają bez zupełnego wyjaśnienia, co się z nimi stało – to już trochę ignorancja producentów w stosunku do widzów!

A czy wiesz, że w epizodach, jako jedna z pielęgniarek, w latach 2002-2014 grała Magdalena Ogórek, o której chyba każdy słyszał – to była kandydatka SLD na prezydenta podczas wyborów w 2015 roku. A przy okazji, czy wiesz, że także wielu innych polityków zaczynało od aktorstwa (udawania przed ludźmi kogoś innego)? Np. w USA prezydent Reagan, a u nas – prezydent i premier Kaczyńscy – już jako dzieci zadebiutowali w filmie „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Dość tej polityki – niech Was wciągną w lepsze klimaty te nastrojowe piosenki:

Facebooktwitter

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.