Majówka za pasem – a czy Ty masz już plany?

Mediolan WłochyArtykuł sponsorowany.

Choć wydawać by się mogło, że do tegorocznego weekendu majowego jeszcze daleko, nic bardziej mylnego. Jeżeli chcemy w tym roku skorzystać z tego okresu i zrobić sobie dłuższy urlop, warto zaplanować sobie czas już dziś. W końcu szkoda by było zmarnować okazję na ponad tydzień wolnego. Oto propozycje na spędzenie tego czasu.

Aktywny weekend z dala od pracy

Najprostszym rozwiązaniem, a zarazem najmniej kosztownym jest jak zawsze wzięcie wolnego i pozostanie w domu. Tylko pytanie, ile można odpoczywać w domowym zaciszu? Korzystając z okazji, jaka nadarza się raz w roku, możemy w prosty sposób zorganizować sobie co najmniej 5 dni wolnego.

Więksi szczęśliwcy będą mieli okazję zrobić sobie aż dziewięciodniowy urlop. Wszystko spowodowane jest tym, że w tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Nie warto zatem spędzać całych dziewięciu dni w domu, na kanapie przed telewizorem. Żyjemy w tak zabieganych czasach, że niekiedy brak nam możliwości na najprostsze przyjemności. Dlatego, jeżeli marzysz tylko o odpoczynku i nie chcesz wydawać fortuny, spotkaj się ze znajomymi, których już dawno nie widziałeś. To idealny moment na odnowienie przyjaźni oraz spędzenie czasu z rodziną. Wolny czas można sobie zawsze umilić wypadem na miasto, do kina, pubu lub na imprezę. Nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby rozegrać towarzyską partyjkę w bilard lub obejrzeć dobry film w kinie. A może chciałbyś gdzieś wyjechać?

Majówka w podróży po Polsce

W tym okresie wiele osób decyduje się na wyjazd poza miejsce zamieszkania. Jeżeli również chcesz odpocząć nie tylko od pracy, ale również od najbliższego otoczenia, warto rozważyć propozycję wyjazdową. Myślałeś o tym, aby odwiedzić jakieś Polskie miasto i je pozwiedzać? Byłeś kiedyś przejazdem w Krakowie lub Trójmieście, ale nigdy nie miałeś czasu na dłuższy pobyt?

To dobry moment, aby zorganizować sobie taki krótki i intensywny wyjazd. Zawsze możesz pojechać w góry lub nad morze i zrelaksować się chociażby podczas spaceru po plaży, albo wędrówki po górach. Co jednak zrobić, jeżeli już byłeś w tych miejscach?

Wielka włoska majówka – Mediolan

Świetnym pomysłem może okazać się niekoniecznie planowany i spontaniczny wyjazd do Mediolanu. Opisywałem już moją włoską podróż po różnych miejscowościach ulubionych przez turystów, ale do tego miejsca jeszcze nie dotarłem, jak zapewne niejeden z moich czytelników.

Mediolan to bardzo piękne i urokliwe miasto we Włoszech, które słynie z najsłynniejszego teatru operowego świata – La Scala – i najpiękniejszej katedry. W tym mieście znajdziesz wiele zabytków i muzeów, obok których nie sposób przejść obojętnie. Taka wyprawa to idealna okazja, żeby nie tylko aktywnie spędzić weekend majowy, ale również poznać włoską kulturę i skosztować tamtejszych specjałów. Nie wiesz jak się tam dostać? To proste, bez trudu znajdziesz bilety z Warszawy do Mediolanu na Busfor.pl dla siebie i rodziny.

W okresie wiosny i jesieni najlepiej zwiedzać Włochy, bo wtedy nie jest za gorąco 🙂 Ja w sierpniu trochę się zmagałem z upałami.

Facebooktwitter

10 komentarzy

  1. Olka 6 marca 2017 Odpowiedz
  2. Autopogoń 6 marca 2017 Odpowiedz
  3. davisowa 8 marca 2017 Odpowiedz
  4. Jarek 8 marca 2017 Odpowiedz
  5. Sławka 11 marca 2017 Odpowiedz
  6. Mateusz 11 marca 2017 Odpowiedz
  7. Meriska92 18 listopada 2017 Odpowiedz
  8. Milena M 16 kwietnia 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.