Linki godne polecenia na jesienne wieczory

Smartfon czy telefonTo już drugi wpis tego typu, gdzie promuję wartościowe treści w sieci, których nie jestem autorem. Poprzednio było to jeszcze pod koniec lata i wtedy tekst cieszył się sporym powodzeniem, co ma swoje odzwierciedlenie np. w komentarzach. Zatem pod koniec jesieni zdecydowałem się na ponowne wspomnienie o cudzych wartościowych wpisach.

Zwykle teksty, które sam piszę, odnoszą się do tematów, które mają tzw. długi termin ważności. A odwołując się do innych stron/blogów, mogę wskazywać warte uwagi teksty z bieżącego okresu, niby przemijające, acz aktualnie ciekawe i niektórym mogły te tematy w ostatnim okresie umknąć, a dzięki temu wpisowi będziecie mogli się z nimi zapoznać.

Ostatnio pisałem o wzmożonym ruchu w temacie polskich premierowych seriali kryminalnych. TVP chciała także reaktywować znany przed wieloma laty cykl w takiej właśnie tematyce: Magazyn kryminalny 997. Wyemitowano ledwie jeden odcinek i… nagle coś dziwnego się stało, o szczegółach w artykule z pudelka.

Jakiś czas temu głośno też było w temacie różaniec do granic. Medialna (nawet międzynarodowa) ciekawostka, ale zapewne niebawem wszyscy o tym zapomną. Na fali tego wydarzenia ktoś postanowił nieco zarobić. W jaki sposób? Na wp.pl pojawiło się ciekawe objaśnienie sytuacji.

Pozostałe tematy budzą już mniejsze kontrowersje. Zacznijmy od analizy telefonów, jakimi posługują się obecnie Polacy. Ośrodek CBOS sprawdził, ilu Polaków korzysta jeszcze z klasycznych telefonów komórkowych. Okazuje się, że wciąż wielu z nas nie używa smartfonów (a jak jest u Was, smartfon czy telefon?). Ktoś może spyta: to co oni czytają? Może książki? Tu jest niestety fatalnie. Czytelnictwo książek w Polsce spada i obecnie zaledwie 37% Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę w roku… Skutkami są np. upadające sieci sprzedaży książek – więcej w artykule o księgarniach Matras.

Przed dwoma laty napisałem nieco na temat życia minimalisty, czym może się charakteryzować i jakie są różne spojrzenia to zjawisko społeczne. Warto zapoznać się z tamtym wpisem, jak i z relacją jednego z blogerów promujących minimalizm. Oto co się u niego zmieniło po trzech latach wdrażania stylu minimalisty.

Na zakończenie jeszcze coś dla fanów technologii, a jednocześnie ludzi przesadnie oszczędnych. Mowa o nadmiernie tanich dyskach twardych oferowanych kiedyś na allegro. Kto wie, jakie są realne koszty danego produktu, powinien mieć złe przeczucia przy próbie kupna z podejrzanie niską ceną. Oto obszerna relacja na temat tego, dlaczego nie warto oszczędzać przy kupnie HDD.

Facebooktwitter

3 komentarze

  1. Ania 20 grudnia 2017 Odpowiedz
  2. Szufladopółka 20 grudnia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.