Linki godne polecenia na koniec wakacji

Lato kwiatyZa oknem świeci słońce, acz wakacje się skończyły. Choć wyjątkowo w tym roku dłuższe, bo wolny 1 września w połączeniu z weekendem dały dzieciom dodatkowe dni przed startem w nowy rok szkolny (w nowych warunkach wygaszania gimnazjów).

Wiele osób latem mniej przyglądało się temu, co się dzieje w szerokim świecie, więc wybrałem kilka tematów może nie z głównego nurtu, ale ciekawych, o których pisano w ostatnich tygodniach w sieci.

I tak na początek – jako że zajmuję się na swoim blogu między innymi podawaniem informacji na temat zdrowia, proponuję zapoznać się z opracowaniem na temat wszechobecnego w przetworzonej żywności glutaminianu sodu.

Przechodząc od zdrowego żywienia do ekologii, uznałem, że warto zwrócić uwagę na nowy trend zwalczania problemu (szkoda, że po fakcie) nadmiaru zużytych torebek plastikowych. Bezwzględny zakaz ich używania wprowadziła Kenia. I to pod groźbą wysokiej kary (nawet 38 tysięcy dolarów!). U nas w kraju też następuje przyspieszenie w tej kwestii, choć nie przewiduje się obecnie pełnego zakazu – ustawa w toku.

Nie nad wszystkim jednak nasi posłowie są w stanie zapanować swymi ustawami. Tak kontrowersyjne działania, jak rejestracja kart SIM telefonów przedpłaconych miały zlikwidować lub mocno ograniczyć przestępczość z ich wykorzystaniem. Niestety potwierdziły się argumenty tych, którzy wiedzieli, że ustawa ta nie zadziała tak, jak można się było spodziewać.

Tak to bywa, gdy przepisy nie nadążają nad rozwojem cywilizacyjnym. Zresztą nie tylko przepisy nie nadążają. Z technologią i jej informatyzacją jest coraz więcej problemów. Oprócz ataków hakerskich między innymi na banki internetowe zmagamy się z bardziej prozaicznymi problemami, jak choćby niestabilność funkcjonowania (bardzo irytująca!) najnowszych telewizorów z grupy tzw. smart (z systemami operacyjnymi i połączeniem internetowym), która to grupa zaczyna dominować na rynku sprzedaży – a klienci dopiero po pewnym czasie zauważają, że dali się zrobić na szaro… Kiedyś telewizor po prostu działał, obecnie miewa swoje fochy…

A skoro już przy telewizji jesteśmy, to w sierpniu mieliśmy do czynienia z ciekawą walką dwóch głównych stacji i równoległymi transmisjami koncertów – chodzi o Sopot 2017 i konkurencyjną imprezę zorganizowaną w ostatniej chwili przez TVP, więcej we wpisie: TVN kontra TVP. Kto wygrał bitwę na koncerty?

TVP miało już spore problemy przed wakacjami, kiedy to z powodu konfliktu z władzami lokalnymi nie odbył się festiwal w Opolu. Wszyscy poszli po rozum do głowy i za 2 tygodnie we wrześniu odbędzie się ów opóźniony festiwal. Czy podobnie jak przed rokiem prezes Kurski zostanie wygwizdany, a może nie pojawi się na scenie?

Facebooktwitter

11 komentarzy

  1. Ewa 3 września 2017 Odpowiedz
  2. Marlena 3 września 2017 Odpowiedz
  3. Konceptualnik 3 września 2017 Odpowiedz
  4. Monika 5 września 2017 Odpowiedz
  5. Robert Kozłowski 5 września 2017 Odpowiedz
  6. Zołza z kitką 6 września 2017 Odpowiedz
  7. Bielecki.es 6 września 2017 Odpowiedz
  8. Justyna Książek 8 września 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.