Intuicja. Bądź człowiekiem czującym – Mariusz Włoczysiak

IntuicjaKsiążka „Intuicja. Bądź człowiekiem czującym” jest idealna dla osób twardo stąpających po ziemi, dla których takie słowa jak duchowość czy tematy z pogranicza ezoteryki wzbudzają niechęć czy nawet irytację.

Autorem wydanej w 2005 roku pozycji motywacyjnej jest Mariusz Włoczysiak. Ta cienka, bo licząca ledwie 59 stron pozycja ukazała się jeszcze przed słynną książką Sekret” Rhondy Byrne. Jest to dość istotne, bo przesłanie (znaczenie rozwoju osobistego w życiu człowieka) jakie zawarł w „Intuicji” autor, jest niezwykle solidne zaprezentowane i co ważne – zapisane w niezwykle skondensowany sposób. A mogę to potwierdzić, mając na koncie lekturę dziesiątek książek z zakresu rozwoju osobistego, pozytywnego myślenia itp. To jak wyciągnięcie co lepszych porad i wniosków z wielu tych książek. Dlatego, jeśli ktoś ma otwarty umysł i chce coś zmienić w swoim życiu, a nie przestudiował sporej literatury samorozwoju – powinien zacząć właśnie od „Intuicji”.

Podstawy rozwoju osobistego

Ważne jest to, aby książkę przeczytać więcej niż raz. Początkowo można jej lekturę ponawiać np. co pół roku, zaznaczając najważniejsze sugestie autora i stosować się do tych, które najbardziej nam na danym etapie życia odpowiadają, wnosząc do niego aspekty rozwoju, który małymi (lub większymi) krokami w naszym wykonaniu się realizuje.

Warto przetrawić każde zdanie, bo nie ma tu lania wody, jest sama esencja! Mariusz Włoczysiak sugeruje, abyśmy dokonali oczyszczenia w swoim otoczeniu i nie chodzi tu wyłącznie o porządki (choć od tego trzeba zacząć, pozbyć się niepotrzebnych rzeczy):

Przedmioty stają się ważniejsze od nas samych, a ich natłok zmusza nas do zajmowania się bardziej nimi niż swoim życiem.

Mowa także o rozliczeniu się z przeszłością (co było, minęło i po wyciągnięciu wniosków nie ma sensu kolekcjonować obciążającego nas balastu) i upraszczaniu życia (nie o lenistwie, lecz o odrzuceniu niechcianych osób i rzeczy, cudzych opinii o sobie). W ten sposób znajdzie się w naszym życiu miejsce na nowe (rzeczy, osoby, cele do zrealizowania itp.). Po oczyszczeniu i rozliczeniu przeszłości, warto zacząć żyć teraźniejszością, planując choćby pobieżnie to, dokąd zamierzamy dążyć.

Planując i żyjąc w teraźniejszości powinniśmy stawiać na jakość (a nie na ilość) w szerokim rozumieniu (pracy, znajomych, posiadanych rzeczy i narzędzi do usprawniania życia). Oto na jakie jeszcze porady (hasłowo) się możemy natknąć: ustal właściwe dla siebie priorytety (ich brak jest problemem większości ludzi), bądź szczery, zdefiniuj – czym dla Ciebie jest sukces, bo nie ma na to jednej ścieżki, reguły. Te wyżej wspomniane hasła, to zapewne ledwie połowa tego, co w książce szerzej opisano, dlatego (nie zdradzając więcej) polecam książkę „Intuicja. Bądź człowiekiem czującym” każdemu! Sprawdź, gdzie możesz kupić książkę najtaniej.

To jak to jest z tą intuicją?

Dlaczego ta książka jest nietypowa? Nie chodzi tylko o to, że brak rozwodnienia tematu (stąd mało stron). Porady są dobrze dobrane, ale z pewnego punktu widzenia – nie ma tu charakterystycznego dla wielu poradników podejścia: musisz wyjść ze strefy komfortu. Znajdziemy tu raczej zbiór zasad, jak zbudować sobie idealną dla nas strefę komfortu, bo zazwyczaj ta, w której się znajdujemy, daleka jest od bycia tą wymarzoną formą spędzenia reszty życia.

Niektórzy być może będą nieco rozczarowani, bo tytułowe słowo Intuicja nie jest wałkowane przez wszystkie karty tej książki, a jedynie w niektórych miejscach autor bardziej bezpośrednio się do niej odnosi, choćby sugerując, aby nadawać większą rolę rzekomym zbiegom okoliczności.

Facebooktwitter

Komentarze

  1. Blog Ozonee 27 lutego 2022 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.