Majówka za pasem – a czy Ty masz już plany?

Mediolan WłochyArtykuł sponsorowany.

Choć wydawać by się mogło, że do tegorocznego weekendu majowego jeszcze daleko, nic bardziej mylnego. Jeżeli chcemy w tym roku skorzystać z tego okresu i zrobić sobie dłuższy urlop, warto zaplanować sobie czas już dziś. W końcu szkoda by było zmarnować okazję na ponad tydzień wolnego. Oto propozycje na spędzenie tego czasu.

Aktywny weekend z dala od pracy

Najprostszym rozwiązaniem, a zarazem najmniej kosztownym jest jak zawsze wzięcie wolnego i pozostanie w domu. Tylko pytanie, ile można odpoczywać w domowym zaciszu? Korzystając z okazji, jaka nadarza się raz w roku, możemy w prosty sposób zorganizować sobie co najmniej 5 dni wolnego.

Więksi szczęśliwcy będą mieli okazję zrobić sobie aż dziewięciodniowy urlop. Wszystko spowodowane jest tym, że w tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 maja w środę. Nie warto zatem spędzać całych dziewięciu dni w domu, na kanapie przed telewizorem. Żyjemy w tak zabieganych czasach, że niekiedy brak nam możliwości na najprostsze przyjemności. Dlatego, jeżeli marzysz tylko o odpoczynku i nie chcesz wydawać fortuny, spotkaj się ze znajomymi, których już dawno nie widziałeś. To idealny moment na odnowienie przyjaźni oraz spędzenie czasu z rodziną. Wolny czas można sobie zawsze umilić wypadem na miasto, do kina, pubu lub na imprezę. Nic nie powinno stać na przeszkodzie, aby rozegrać towarzyską partyjkę w bilard lub obejrzeć dobry film w kinie. A może chciałbyś gdzieś wyjechać?

Majówka w podróży po Polsce

W tym okresie wiele osób decyduje się na wyjazd poza miejsce zamieszkania. Jeżeli również chcesz odpocząć nie tylko od pracy, ale również od najbliższego otoczenia, warto rozważyć propozycję wyjazdową. Myślałeś o tym, aby odwiedzić jakieś Polskie miasto i je pozwiedzać? Byłeś kiedyś przejazdem w Krakowie lub Trójmieście, ale nigdy nie miałeś czasu na dłuższy pobyt?

To dobry moment, aby zorganizować sobie taki krótki i intensywny wyjazd. Zawsze możesz pojechać w góry lub nad morze i zrelaksować się chociażby podczas spaceru po plaży, albo wędrówki po górach. Co jednak zrobić, jeżeli już byłeś w tych miejscach?

Wielka włoska majówka – Mediolan

Świetnym pomysłem może okazać się niekoniecznie planowany i spontaniczny wyjazd do Mediolanu. Opisywałem już moją włoską podróż po różnych miejscowościach ulubionych przez turystów, ale do tego miejsca jeszcze nie dotarłem, jak zapewne niejeden z moich czytelników.

Mediolan to bardzo piękne i urokliwe miasto we Włoszech, które słynie z najsłynniejszego teatru operowego świata – La Scala – i najpiękniejszej katedry. W tym mieście znajdziesz wiele zabytków i muzeów, obok których nie sposób przejść obojętnie. Taka wyprawa to idealna okazja, żeby nie tylko aktywnie spędzić weekend majowy, ale również poznać włoską kulturę i skosztować tamtejszych specjałów. Nie wiesz jak się tam dostać? To proste, bez trudu znajdziesz bilety z Warszawy do Mediolanu na Busfor.pl dla siebie i rodziny.

W okresie wiosny i jesieni najlepiej zwiedzać Włochy, bo wtedy nie jest za gorąco 🙂 Ja w sierpniu trochę się zmagałem z upałami.

Facebooktwittergoogle_plus

9 komentarzy

  1. Olka 6 marca 2017 Odpowiedz
  2. Autopogoń 6 marca 2017 Odpowiedz
  3. davisowa 8 marca 2017 Odpowiedz
  4. Jarek 8 marca 2017 Odpowiedz
  5. Sławka 11 marca 2017 Odpowiedz
  6. Mateusz 11 marca 2017 Odpowiedz
  7. Meriska92 18 listopada 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge