The Tall Ships Races kontra Woodstock Runmageddon

Tall Ships Races 2017Wiele się działo w miniony weekend w północno-zachodniej Polsce. Raz na kilka lat Szczecin jest gospodarzem finału międzynarodowych regat, gdzie do portu przybijają największe żaglowce świata. To impreza The Tall Ships Races 2017.

W tym samym czasie niejako w cieniu imprezy i bez zbędnego rozgłosu w mediach (aby nie prowokować ewentualnych protestów, nigdzie praktycznie tej informacji z wyprzedzeniem nie podawano) do Szczecina przybył naczelnik naszego kraju, zwany też prezesem PiS – Jarosław Kaczyński ze swoją świtą (aby uczcić pierwszą rocznicę śmierci Wojewody Zachodniopomorskiego).

Był między innymi na mszy w Katedrze (jakieś 200 m od nabrzeża, gdzie cumowały żaglowce), a także na cmentarzu, w alei zasłużonych (gdzie z tego powodu już ponad tydzień wcześniej zaczęto generalne pucowanie owej alei, niewiele brakowało, żeby i trawę na zielono pomalowali – jak to żartowano kiedyś w PRLu, gdy z gospodarską wizytą miał przybyć I Sekretarz PZPR). Jak dla mnie, to fajnie, bo dbają o to miejsce, w którym często odpoczywam z ciekawą lekturą przy szumie fontanny. Oczywiście wizytę tam w tę niedzielę sobie odpuściłem, aby nie natknąć się na Jarosława, jak przed rokiem 😉

Nie sposób być też jednocześnie w kilku innych miejscach, stąd relacje tym razem dzięki moim koleżankom. Pierwsza fotorelacja dotyczy wspomnianego zlotu jachtów i żaglowców. Według organizatorów miało przypłynąć 70 żaglowców z 18 krajów, w tym polski Dar Młodzieży i jego młodszy rosyjski odpowiednik Mir (zbudowany w Polsce trójmasztowiec o łącznej długości 109,4 m i wysokości masztów 52 m) uwieczniony na poniższym zdjęciu. Ogrom jego rozmiarów sprawia, że trudno objąć go w całości na zdjęciu, będąc stosunkowo blisko.

Tall Ships Races 2017Poniżej jeszcze jedno ujęcie z Zamkiem Książąt Pomorskich w tle (a na początku wpisu widok na Trasę Zamkową i Wały Chrobrego).

Tall Ships Races 2017Ale The Tall Ships Races 2017, to nie tylko same żaglowce i możliwość ich zwiedzania. Była między innymi oprawa muzyczna (podczas koncertu The Voice of Poland, przy szczecińskim nabrzeżu znajdowało się jednocześnie 150 tysięcy osób). W trakcie tego weekendu wystąpił między innymi Andrea Bocelli w towarzystwie filharmoników szczecińskich i Chóru Akademii Morskiej. Było też i sporo innych atrakcji dla najmłodszych, poniżej jeszcze dwa zdjęcia:

Tall Ships Races 2017Tall Ships Races 2017W tym samym czasie trwała równie licznie oblegana impreza nad Odrą. Jak co roku Kostrzyn gościł wielbicieli lepszego świata i muzyki, oferując nie tylko koncerty, ale też i wiele imprez towarzyszących Woodstockowi. Wspomnę tylko o jednej z nich, bo brała w niej czynny udział inna moja koleżanka. Postanowiła wystartować w Runmageddonie, czyli hardkorowym biegu z przeszkodami. Głównie błoto i czołganie w nim, woda, zjazdy i wspinaczki – zabawa nie dla każdego 🙂

Poniżej kilka fotek dzięki uprzejmości fanpage’a organizatorów (to objazdowa impreza, wielokrotnie organizowana latem w różnych rejonach kraju).

A już w najbliższy weekend w Szczecinie kolejne dwie wielkie imprezy nad Odrą (o jednej z nich pisałem przed dwoma laty – to festiwal sztucznych ogni).

RunMageddon Woodstock 2017RunMageddon Woodstock 2017RunMageddon Woodstock 2017RunMageddon Woodstock 2017RunMageddon Woodstock 2017

Facebooktwitter

9 komentarzy

  1. Iza 11 sierpnia 2017 Odpowiedz
  2. czerwonafilizanka 12 sierpnia 2017 Odpowiedz
  3. Mama z wyboru 12 sierpnia 2017 Odpowiedz
  4. gusia 13 sierpnia 2017 Odpowiedz
  5. Natalie Forever 13 sierpnia 2017 Odpowiedz
  6. Kamil Bąbel 13 sierpnia 2017 Odpowiedz
  7. Ewa 25 sierpnia 2017 Odpowiedz
  8. Agata 25 sierpnia 2017 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.