Planeta Singli 2 – jeszcze lepsza komedia

Planeta Singli 2Foto: youtube.com (kadr z filmu)

Być może dzisiejszy tytułowy komentarz do drugiej części trylogii (tak!) jest nieco na wyrost, ale w mojej ocenie „Planeta Singli 2” jest śmieszniejsza od pierwszej części. Ogólnie gatunek komedii romantycznych oznacza, że nie zawsze taki film bywa zabawny. Ale tu pozytywne zaskoczenie, które zawdzięczamy w dużym stopniu świetnej roli przede wszystkim Tomasza Karolaka ale i jego partnerki ekranowej Weroniki Książkiewicz (choć to nie główna para bohaterów).

Film nie jest odgrzewanym kotletem z tymi samymi twarzami, to zupełnie nowa historia, w tym sporo nowych wątków i postaci mieści ta pojemna trwająca 2 godziny produkcja. Mógłbym tak pisać i zachwalać, sypiąc znanymi nazwiskami aktorów – ale ich większość każdy widz „jedynki” już zna (a zapewne mało kto chciałby obejrzeć drugą część, nie znając tego, co działo się w pierwszej).

Z pewnością „Planeta Singli 2” wygrywa w kategorii polskich komedii romantycznych 2018 roku – głównie popularnością po sukcesie części pierwszej (choć kontynuacja nie ustępuje świeżości podejścia do tematu znanego z pierwszej odsłony trylogii). I słusznie wzięli to pod uwagę twórcy, bo (zapewne za jednym zamachem) nakręcili też część 3, której premiera będzie miała miejsce dokładnie w 3 miesiące po udanym premierowym weekendzie części drugiej, czyli w Walentynki 2019!

Dzięki dziwnemu zbiegowi okoliczności (szeregowy poseł pewnej rządzącej partii zarządził poniedziałek 12 listopada 2018 dniem wolnym – kto pamięta podobną scenę z komedii „Seksmisja”?) mieliśmy przedłużony weekend, podczas którego (i z uwzględnieniem seansów przedpremierowych) obejrzało „Planetę Singli 2” ponad 590 tysięcy widzów. To prawie o 20 tysięcy więcej niż sprzedano biletów na inną dobrą komedię romantyczną „Serce nie sługa” przez cały pierwszy miesiąc od premiery! Ogólnie film zobaczyło około 1,63 mln osób.

Na zakończenie jak zwykle zwiastun filmu:

Facebooktwitter

3 komentarze

  1. Kamila 26 listopada 2018 Odpowiedz
  2. Karina 23 grudnia 2018 Odpowiedz
  3. Izka 9 stycznia 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *