Kalkulator ubezpieczenia OC – dlaczego warto z niego korzystać?

Kalkulator ubezpieczenia OCArtykuł sponsorowany.

Korzystanie z kalkulatorów ubezpieczenia OC nie jest dziś niczym nadzwyczajnym. Ale czy naprawdę warto z nich korzystać? Zaraz się przekonamy.

Kalkulator ubezpieczenia OC – niepodważalne zalety

Kalkulator ubezpieczenia OC bez problemu znajdziesz w Internecie. Zobacz, co zyskasz, samodzielnie kalkulując cenę polisy i porównaj ubezpieczenie OC samochodu na klaro.pl.

Oszczędzasz czas

Nie musisz dzwonić, umawiać się na osobiste spotkanie z agentem ubezpieczeń. W kilka chwil wyszukujesz kalkulator ubezpieczenia OC online, wpisujesz dane i pojawia Ci się informacja o składce. Potem wystarczy porównać kilka najtańszych czy w inny sposób najatrakcyjniejszych ofert.

Masz wybór

To proste. Kiedy udajesz się do przedstawiciela ubezpieczeniowego, otrzymujesz ofertę, którą on wybrał. Kiedy korzystasz z kalkulatora ubezpieczenia OC, to Ty ją wybierasz i we własnym zakresie wyliczasz sobie składkę.

Porównujesz pakiety

W większości kalkulatorów pojawiają się różne warianty polis. Dzięki temu możesz sprawdzić, jakie elementy zawarte są w danym pakiecie i wybrać ten, który będzie ci najbardziej pasować. Może trafi cię świetna oferta OC+AC albo dodatkowe ubezpieczenie bagażu?

Natychmiast poznajesz wysokość składki

Jeżeli nie masz wiedzy na temat cen ubezpieczeń OC, kalkulator pomoże Ci się w tym zorientować. Możesz też dowiedzieć się, że Twoja obecna składka OC jest o wiele za wysoka w porównaniu do innych ofert.

Zrobisz to samodzielnie

Uzupełnianie danych w kalkulatorze OC jest bardzo proste, dlatego bez trudu poradzi sobie z tym niemal każdy.

Jak wybrać ubezpieczenie OCPoznajesz nowe firmy ubezpieczeniowe

Czasami można się zdziwić, ile tak naprawdę firm ubezpieczeniowych działa na rynku. Być może wyszukany kalkulator ubezpieczenia OC pozwoli Ci poznać firmę oferującą wyjątkowo atrakcyjne warunki.

Dowiadujesz się o promocjach

Ubezpieczyciele wiedzą, że kierowcy korzystają z kalkulatorów OC, dlatego specjalnie dla nich przygotowują oferty promocyjne. Czasami możesz do nich dotrzeć tylko dzięki kalkulatorom. Nie zawsze musi być to niższa składka, ale np. darmowe dodatki, za które normalnie trzeba zapłacić.

Kupujesz polisę przez Internet

Kalkulatory OC nie tylko wyliczają składki, ale również umożliwiają bezpośredni zakup polis przez Internet. Wtedy w zasadzie nie musisz wychodzić z domu, by kupić ubezpieczenie. Niezbędne dokumenty można przesłać pocztą lub za pośrednictwem skrzynki mailowej.

Płacisz mniej niż stacjonarnie

Kupując polisę przedstawioną w kalkulatorze, możesz otrzymać specjalnie przygotowaną zniżkę, np. 15%. Takiej możliwości często nie ma podczas podpisywania umowy w biurze.

To chyba najważniejsze zalety kalkulatora ubezpieczenia OC. Myślisz, że są jeszcze jakieś?

Facebooktwitter

2 komentarze

  1. Comparic 3 grudnia 2018 Odpowiedz
  2. Paulina 20 stycznia 2019 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.