Chcesz zainwestować w akcje? Poznaj te strategie!

Strategia dywersyfikacjiWpis sponsorowany

Kluczem do odniesienia sukcesu w handlu akcjami na giełdzie jest korzystanie z odpowiednio wybranej strategii. Liczba dostępnych strategii jest imponująca, dlatego każdy inwestor bez trudu znajdzie taką, która w pełni będzie odpowiadała jego potrzebom, możliwościom i akceptowanemu poziomu ryzyka. Każdy, kto planuje zainwestować w akcje w najbliższym czasie, powinien w pierwszej kolejności pozyskać jak najwięcej informacji na temat dostępnych strategii. Dzięki temu jego szanse na osiągnięcie sukcesu będą zdecydowanie wyższe.

Giełda – najważniejsze informacje

Giełda zrzesza inwestorów oraz przedsiębiorstwa emitujące akcje. W ramach giełdy można obracać nie tylko akcjami, ale również innymi papierami wartościowymi. Przedsiębiorstwa emitują także certyfikaty finansowe, bony bądź obligacje.

Firmy, które decydują się na wejście na giełdę, chcą pozyskać przede wszystkim środki niezbędne do realizacji inwestycji, spłaty długów czy na inne cele. Z kolei dla osób zaopatrujących się w akcje jest to dobry sposób na ulokowanie kapitału, ponieważ liczą na to, że w późniejszym czasie będą mogli sprzedać akcje online po znacznie wyższej cenie.

Mimo tego, iż sam proces zakupu akcji jest dziś bardzo prosty i intuicyjny, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że ryzyko związane z inwestowaniem na giełdzie jest wysokie. Nie istnieje jedna strategia, dzięki której moglibyśmy w 100% zabezpieczyć się przed utratą całego zainwestowanego kapitału. Z tego powodu podczas inwestowania na giełdzie trzeba kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i wnikliwie analizować sytuację rynkową.

Strategia hoduj zyski – na czym polega?

Jedną z popularnych strategii inwestowania w akcje brzmi „hoduj zyski”. Na czym ona polega? Okazuje się, że wielu inwestorów decyduje się na sprzedaż akcji w momencie, gdy ich wartość zaczyna dynamicznie rosnąć. Obawiają się, że stracą one na wartości, dlatego chcą jak najszybciej je spieniężyć.

Gdy transakcja zostanie zamknięta, później często kurs sprzedanych akcji w dalszym ciągu rośnie, co niejednokrotnie prowadzi do tego, że inwestorzy mocno żałują podjętych przez siebie decyzji. Omawiana strategia zakłada, że pozwalamy zyskom rosnąć. Chronimy ją do tego momentu, aż przynosi zysk i nie powinniśmy spieszyć się z jej zamknięciem, jeśli przynosi nam profity.

Strategia dywersyfikacji

Aby mieć szanse na to, iż nasze inwestycje przełożą się na wymierne zyski, powinniśmy dowiedzieć się o korzyściach wynikających ze strategii dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Polega to na tym, że kupujemy akcje od firm pochodzących z bardzo różnych gałęzi i branż.

W momencie, gdy notowania poszczególnych firm z konkretnych sektorów spadają, w tym samym czasie najczęściej inne firmy notują wzrosty. Dzięki temu istnieje szansa, że nawet w czasach kryzysu gospodarczego będziemy osiągać spore zyski.

Podsumowanie

Bez względu na to, jaką strategię inwestowania w akcje wybierzemy, powinniśmy pamiętać o zdrowym rozsądku oraz istniejącym ryzyku. Dzięki temu prawdopodobieństwo utraty wszystkich ulokowanych w akcje środków będzie ograniczone do niezbędnego minimum.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.