Assistance w zimowych warunkach – jak może Ci pomóc?

assistance na zimęArtykuł sponsorowany

Posiadasz ubezpieczenie assistance, które otrzymałeś za darmo przy zakupie OC lub pakietu OC/AC? Czy wiesz, że jego zakres może być niewystarczający, w szczególności zimą? Być może warto, byś odpowiednio go rozszerzył. Podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze dodatkowych opcji assistance i kiedy może się ono okazać pomocne.

Assistance na zimę

Zainteresowanie ubezpieczeniem assistance wzrasta wśród kierowców wraz z nadejściem pory zimowej. Ma to związek ze zwiększonym w tym czasie prawdopodobieństwem kolizji i wypadków, jak również z częstymi awariami samochodów.

Elastyczny zakres assistance

Niestety wiele rodzajów assistance, dodawanych do OC lub pakietu OC/AC, działa jedynie w podstawowym zakresie, który zimą może okazać się niewystarczający. Za opcje dodatkowe musisz zapłacić, jednak nadal nie jest konieczne, byś wykupywał je wszystkie. Assistance to bardzo elastyczne ubezpieczenie, którego zakres możesz modyfikować i dostosowywać do własnych wymagań. – zwraca uwagę ekspert serwisu https://ranking-assistance.pl.

Assistance w pakiecie z OC

Jeśli chciałbyś kupić assistance w pakiecie z OC, możesz wykorzystać w tym celu porównywarkę ubezpieczeń. Kalkulator OC online to narzędzie, dzięki któremu szybko znajdziesz i porównasz oferty wielu różnych ubezpieczycieli. Jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić pola formularza (zajmie Ci to około kwadransa). Wpiszesz w nie dane swoje i swojego auta, a z wyświetlonych później wyników wybierzesz najbardziej atrakcyjny pakiet.

Taniej, bo online

Kupując online, liczyć możesz na duże zniżki. Ponieważ porównywarka na bieżąco aktualizuje informacje, nie umkną Ci także różnego rodzaju promocje cenowe i oferty specjalne. Nie płacisz też pośrednikom, bo umowę ubezpieczenia podpisujesz bezpośrednio z wybranym TU, co również wpływa na możliwość obniżenia ceny.

Wybór assistance na zimę – na co zwrócić uwagę?

W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia przeczytasz, jaki jest zakres wybranego assistance, a także jakie są w jego przypadku wyłączenia i limity.

Zimą rośnie ryzyko awarii auta. Niskie temperatury powodują często problemy z akumulatorem, elektroniką i rozrusznikiem. Z kolei trudne warunki sprzyjają uszkodzeniu opon i problemom z zawieszeniem. Mróz stanowi też zagrożenie dla układu paliwowego.

Awaria czy kolizja – ograniczenia

Koniecznie sprawdź, czy Twoje assistance obejmować będzie pomoc dotyczącą awarii. W przypadku podstawowych pakietów pomoc ubezpieczyciela ogranicza się często jedynie do sytuacji, w której auto uległo wypadkowi lub kolizji.

assistance w pakiecie z ocPomoc z assistance a miejsce awarii

Zwróć także uwagę na zapisy, które określają minimalną odległość miejsca awarii od miejsca zamieszkania. Wiele pakietów assistance nie zagwarantuje Ci pomocy w uruchomieniu auta, gdy zdarzy się to np. pod Twoim domem. I na odwrót – część pakietów może oferować pomoc jedynie do pewnej odległości od miejsca Twojego zamieszkania.

Limity ilościowe, limity kwotowe, limity holowania

Zapoznaj się z limitami, jakie obowiązują dla pakietu assistance. Ubezpieczyciel zwykle określa limity ilościowe (czyli ile razy w ciągu roku będziesz mógł skorzystać z pomocy) oraz kwotowe (czyli jaki może być maksymalny koszt usługi). Limity dotyczą również holowania – tu ubezpieczyciel określa jego maksymalną odległość. Ma to znaczenie zwłaszcza w sytuacjach, gdy wybierasz się w dłuższą podróż.

Inne wykluczenia

Większość podstawowych pakietów assistance nie obejmuje pomocy w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków. Częstym wykluczeniem jest także sytuacja, w której do wyładowania się akumulatora doszło w wyniku zaniedbania.

Opcje dodatkowe

Opcjami wartymi rozważenia będą z pewnością samochód zastępczy oraz pomoc medyczna.

Assistance za granicą

Jeśli wybierasz się za granicę, zwłaszcza zimą, koniecznie rozszerz swój pakiet assistance – ten podstawowy zwykle nie działa poza Polską lub też działa w bardzo ograniczonym zakresie. Pomoc drogowa i medyczna mogą być za granicą bardzo kosztowne.

Najlepsze assistance na zimę

W zimie warto postawić na assistance o możliwie szerokim zakresie, bo w tym okresie wzrasta ryzyko zarówno awarii, jak i stłuczki. A ponieważ ubezpieczenie to jest stosunkowo niedrogie, czasami warto dopłacić kilka złotych i skorzystać z pełnej ochrony.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.