5 najczęstszych nierealnych zjawisk w filmach

Kąpiel w pianieZapewne niejednego irytują niektóre sceny znane zarówno z filmów polskich jak i zagranicznych – typowe pomysły scenarzystów czy nadmierne dbanie o wizerunek przystojnych aktorów. Oto pięć pytań do scenarzystów jak i do uważnych widzów:

Dlaczego w filmach tak często wyrzucają telefon komórkowy (przypadkiem czy też w złości go niszcząc o podłogę, ścianę)? To chyba ułatwia konstruować kolejne sceny, w które nie miałyby sensu, gdyby ten telefon był w zasięgu ręki.

2) Dlaczego w filmach pełnych akcji po 48h kobiety często mają dalej świetną fryzurę, a mężczyźni są ciągle perfekcyjnie ogoleni, choć sytuacje im na takie zadbanie o siebie wybitnie nie pozwalają?

3) Czy udało się komuś zaobserwować, że dość częstym motywem jest sytuacja, w której jeden z bohaterów filmu (a częściej serialu) dowiaduje się, że jego rodzice nie są tymi biologicznymi, albo że ktoś odkrywa nagle (dotyczy facetów i to wręcz masowo w filmach), że ma dziecko (i to nie małe, lecz dopiero po wielu latach od jego poczęcia), o którym nie wiedział. Takie rzeczy zdarzają się, to prawda, ale statystycznie nie aż tak często, jak mamy okazję spotykać to na ekranie.

4) Jak to jest, że wszystkie kobiety (a i z mężczyznami się zdarzało) kąpią się zawsze w wannie pełnej piany? Czy w rzeczywistym świecie jest to też tak równie popularne?

5) Czy nie irytuje Was to, że filmach kryminalnych przestępca jest zwykle leworęczny (łatwiej wyselekcjonować wśród podejrzanych) i prawie zawsze zostawia otwarte drzwi do mieszkania, w którym dokonano włamania/morderstwa?

Liczę, że uważni widzowie w komentarzach dopiszą kilka kolejnych takich ciekawostek spotykanych w filmowych produkcjach.

Facebooktwitter

7 komentarzy

  1. Koralina 22 czerwca 2020 Odpowiedz
  2. Blog Ozonee 22 czerwca 2020 Odpowiedz
  3. Aneta Boritzka 23 czerwca 2020 Odpowiedz
  4. MamaPatrzy 23 czerwca 2020 Odpowiedz
  5. czerwonafilizanka 24 czerwca 2020 Odpowiedz
  6. Justyna 12 września 2023 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.