Narzeczony na niby – kolejna komedia romantyczna

Narzeczony na niby - kolejna komedia romantycznaFoto: film.wp.pl (kadr z filmu)

Co tydzień to premiera polskiej produkcji – przynajmniej tak było w styczniu 2018. Tym razem wybrałem się na komedię romantyczną „Narzeczony na niby”. Dla reżysera i scenarzystek to debiut w tych rolach w odniesieniu do romantycznych komedii. Ale całościowo dali radę, choć sam film nie jest wybitny w swej kategorii. Scenariusz bardzo przewidywalny, nadrabiają ładne słoneczne widoki wielkomiejskie jak i podmiejskie.

W roli typowego korpopajaca obsadzono Piotra Adamczyka, ale to nie on odegrał główną rolę lecz Julia Kamińska i świetnie sobie poradziła! A kto jej towarzyszył? No modny ostatnio aktor Piotr Stramowski. Magnesami dla widzów do przyjścia na seans były role drugoplanowe, w których obsadzono między innymi Barbarę Kurdej-Szatan, Sonię Bohosiewicz i Tomasza Karolaka. I to on właśnie zagrał wyróżniająco na tle innych, po prostu dostała mu się ciekawa rola (nie chcę zdradzać szczegółów mimo dość przewidywalnego scenariusza). Dodatkowo pojawiają się na ekranie aktorzy starszego pokolenia Krzysztof Stelmaszyk i Andrzej Grabowski. Nazwiska więc są mocną stroną filmu, a sami aktorzy nie muszą się wstydzić tej produkcji, która zadebiutowała w pierwszy weekend z prawie dwukrotnie wyższą oglądalnością w porównaniu do znacznie zabawniejszej polskiej komedii (nieromantycznej) „Gotowi na wszystko. Exterminator”, której premiera miała miejsce tydzień wcześniej.

Tego wpisu nie można traktować w żadnym stopniu jako recenzji, jest to zaledwie wzmianka mająca przybliżyć niezdecydowanemu czytelnikowi to, że może warto (o ile jest fanem komedii romantycznych) obejrzeć tę produkcję któregoś zimowego wieczoru. Za podsumowanie niech posłuży zwiastun:

Facebooktwitter

3 komentarze

  1. Karina 20 stycznia 2018 Odpowiedz
  2. Agnieszka 1 lutego 2018 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.