Kalkulator ubezpieczeń OC/ AC – czy ma sens?

kalkulator ocWpis sponsorowany

Ubezpieczenia OC i AC to nieodłączne produkty, w które musi zaopatrzyć się każdy kierowca. Oczywiście obowiązkowa jest jedynie polisa OC, ale z roku na rok widać tendencję wskazującą na wzrost zainteresowania ubezpieczeniem AC. Towarzystwa prześcigają się więc w swoich ofertach i kuszą nas z każdej strony. W jaki sposób jednak wybrać polisę, która w 100% spełni oczekiwania, a jej cena nie zrujnuje budżetu? Odpowiedzią są kalkulatory OC/AC. Z tego tekstu dowiesz się, czym są i jak działają.

Czym jest kalkulator OC/AC

Kalkulatory OC/AC to specjalnie przygotowane narzędzia, których zadaniem jest wyliczenie składki bez konieczności odwiedzania biura ubezpieczyciela. Zasada działania kalkulatorów jest bardzo prosta. Wystarczy tylko, że podasz niezbędne dane, a program zrobi za Ciebie całą resztę i po chwili przed Twoimi oczami pojawi się lista najkorzystniejszych ofert.

Warto wspomnieć w tym miejscu o dosyć popularnym zjawisku delikatnego „przekłamania” danych. Niektórzy kierowcy, chcąc zmniejszyć sobie składkę za OC lub AC, podają nieprawdziwe informacje. Z pozoru może zdawać się, że system jest łatwy do obejścia, ale niestety rzeczywistość szybko to weryfikuje. W przypadku kolizji wszelkie kłamstwa wyjdą na jaw, a wtedy ubezpieczyciel może zażądać dopłaty do składki. Zalecamy więc granie z ubezpieczycielem w otwarte karty już od samego początku.

Jakie dane musisz wprowadzić do kalkulatora OC/AC?

Podstawą do wyliczenia składki ubezpieczenia są dane, które wprowadzisz. W dużej mierze będą dotyczyć Ciebie, jako kierowcy oraz auta, które ma być objęte ubezpieczeniem. W Twojej głowie może pojawić się wątpliwość przy prośbie o określenie stanu cywilnego, koloru auta lub miejsca parkowania, ale musisz wiedzieć, że to wszystko jest po coś. Im więcej szczegółów podasz, tym bardziej konkretną ofertę otrzymasz. Jeśli podzielisz się tylko ogólnikami, to wysokość składek będzie jedynie orientacyjna. Prosty w obsłudze i darmowy kalkulator ubezpieczenia OC w serwisie NajtaniejuAgenta.pl

Poniżej zamieszczamy podstawowe informacje, które musisz przygotować przed wypełnianiem ankiety z kalkulatora OC/AC:

– marka i model auta,

– rok produkcji,

– rodzaj paliwa,

– pojemność silnika,

– typ nadwozia,

– zabezpieczenia antykradzieżowe,

– przebieg,

– liczba drzwi,

– pochodzenie auta,

– średni roczny przebieg,

– miejsce parkowania.

Pamiętaj również o tym, że kalkulator, do wyliczenia konkretnej wysokości składki, będzie musiał zapytać Cię o:

– datę urodzenia,

– PESEL,

– płeć,

– stan cywilny,

– liczbę dzieci,

– zawód,

– poprzednie ubezpieczenia,

– numer telefonu.

Kalkulator OC/AC – dlaczego warto?

Przede wszystkim ze względu na oszczędność czasu. Nie musisz chodzić po biurach, brać udziału w marketingowych rozmowach i samodzielnie porównywać oferty. Wystarczy tylko, że wpiszesz do kalkulatora niezbędne dane, by już po chwili mieć przed sobą listę najkorzystniejszych ubezpieczeń. Drugim bardzo ważnym atutem tego rozwiązania jest fakt, że polisa kupiona online bardzo często jest tańsza niż ta załatwiana „osobiście”. Biorąc pod uwagę tylko te dwie kwestie, ciężko jest nie zgodzić się z opinią, że kalkulatory OC/AC są w tym momencie najkorzystniejszym sposobem na uzyskanie atrakcyjnych ofert na ubezpieczenia komunikacyjne.

Facebooktwitter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.