Woda wysokozasadowa: dlaczego warto oczyszczać organizm?

Woda wysokozasadowa: dlaczego warto oczyszczać organizm?Detoksykacja, czyli oczyszczanie organizmu, to jedno z ważniejszych zadań, jakie stoi przed każdym z nas. Nagromadzone, na skutek nieodpowiedniej diety, przyjmowania wielu leków oraz życia w zanieczyszczonym środowisku, skażenia, grzyby i pasożyty uniemożliwiają bowiem prawidłowe działanie organizmu. Czy woda wysokozasadowa wspomaga detoksykację?

Problem z zanieczyszczonym, zakwaszonym organizmem dotyka wiele osób. Szczególnie narażeni są żyjący w dużych miastach, poddawani długotrwałemu stresowi, niestroniący od papierosów, alkoholu i innych używek, a także ci, którzy stosują nieodpowiednią dietę, przyjmują wiele leków lub przebyli leczenie chemioterapią lub radioterapią.

Co grozi zakwaszonemu organizmowi?

– Zakwaszony, zanieczyszczony organizm szybciej starzeje się. Dzieje się tak dlatego, że przeciążony zbyt dużą ilością toksyn, nie jest w stanie ich wydalać. Szkodliwe substancje osadzają się więc w tkankach i narządach, w tym przede wszystkim w wątrobie, układzie pokarmowym, tkance tłuszczowej oraz nerwowej – przestrzega Violetta Grzesiak-Stołanowska, diagnostka z Miasto Kobiet.

Skupiska toksyn, które gromadzą się w organizmie człowieka, skutecznie zaburzają jego funkcjonowanie. Trudno się przed nimi chronić, ponieważ obecne są praktycznie wszędzie, przechodząc przez skórę, oddychanie i jedzenie. Zakwaszeniu organizmu sprzyja tak samo niewłaściwa dieta, obfita w cukry i tłuszcze, jak i nadużywanie leków, przebyte choroby oraz codzienny stres. Warto zadbać o dostarczanie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości płynów, najlepiej wody wysokozasadowej w celu przywrócenia równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Jak oczyścić swój organizm?

Gdy organizm jest oczyszczony, poprawia się metabolizm, a na jego skutek funkcjonowanie całego organizmu. Samą detoksykację można przeprowadzić przy użyciu produktów zawierających duże ilości antyoksydantów, alkalizujących krew i przywracających jej prawidłowe pH. Najbezpieczniejszą metodą oczyszczania organizmu jest zastosowanie wysokiej jakości wody wysokozasadowej, czyli takiej, która pozbawiona jest szkodliwych jonów chloru, siarki, fosforu i wodoru, za to bogata w jony sodu, potasu, wapnia i magnezu. – Ponieważ tzw. rewitalizowana „żywa woda” zawiera odpowiednie pH, elektrolity i antyoksydanty, jej spożywanie powoduje naturalne filtrowanie, a co za tym idzie oczyszczanie się organizmu – dodaje Violetta Grzesiak-Stołanowska.

Obok spożywania „żywej wody”, w celu oczyszczenia organizmu warto zastosować inne, bezpieczne metody. Jedną z najpopularniejszych jest terapia sodą oczyszczoną przyjmowaną w formie płynów. Poza tym można spożywać miód, kapustę, karczochy i buraki, które są bogate w przeciwutleniacze i wspomagają procesy detoksykacji. To, co należy bezwzględnie wyeliminować z diety to tłuste potrawy, tzw. budulcowe i wysokoenergetyczne (bogate w białka i węglowodany szybkowchłanialne).

Zdecydowane NIE dla głodówki

– To, co odradzamy osobom chcącym oczyścić swój organizm, to stosowanie głodówek. Wiele osób wykorzystuje tę metodę, ponieważ pozbawiony energii organizm dokonuje spalania zapasów glukozy, a następnie tłuszczów, w których znajdują się największe złogi toksyn. Niemniej głodówka to bardzo ekstremalne rozwiązanie, które może spowodować wiele zaburzeń i niepożądanych skutków. Lepiej jest więc zastosować inne, bezpieczniejsze alternatywy, które podziałają równie efektywnie, nie dając żadnych skutków ubocznych – podsumowuje Violetta Grzesiak-Stołanowska.

Artykuł poleca Miasto Kobiet.
Centrum zdrowia, fizykoterapii i rehabilitacji Miasto Kobiet pomaga skutecznie walczyć z zagrożeniami współczesnej cywilizacji i dbać o czysty oraz zdrowy organizm.
Facebooktwitter

8 komentarzy

  1. Radosna Chata 22 września 2016 Odpowiedz
    • Grzegorz Deuter 22 września 2016 Odpowiedz
  2. blogierka 28 września 2016 Odpowiedz
    • Grzegorz Deuter 28 września 2016 Odpowiedz
  3. nika 9 października 2016 Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *